Bursaspor İnfo Yatırım

Yarı finaldeyiz!

Cedevita Olimpija ile Frutti Extra Bursaspor, Ljubljana’daki Arena Stozice’de karşı karşıya gelirken rakibini devirip Eurocup'ta tarihinde ilk kez yarı finale yükseldi.

Partizan‘ı deplasmanda yenerek Eurocup‘ta çeyrek finale yükselen Frutti Extra Bursaspor yarı finale yükselmek için yine rakip taraftarın doldurduğu salonda mücadele etti. Tüm çeyrekleri önde kapatan Bursaspor maçın son bölümünü de iyi oynadı ve Eurocup‘ta yarı finale yükseldi. Yeşil-beyazlılar Andorra ile deplasmanda final mücadelesi verecek.

Bursaspor maçın ilk çeyreğini 21-23 önde kapatırken rakibine karşı etkili bir savunma gerçekleştirerek Cedevita Olimpija‘yı dış atışlara zorladı. Rakip dış atışlarda istediği yüzdeyi yakalayamazken pota altında hücum ribauntlarında etkili oldu. Bursaspor‘da ilk çeyrekte Dudzunski 8, Onuralp, Andrews ve Needham 5, Holland 3, Hayes 2 sayı ile oynadı.

İkinci çeyreğe Bursaspor etkili başladı.  Çeyreğin ilk 3 dakikası 25-31 Frutti Extra Bursaspor’un üstünlüğü ile geçildi. 15.dakikada Hayes‘in smacı ile Bursaspor skoru 27-33’e getirdi. Bursaspor 17. dakikada Holland‘ın boyalı alandan bulduğu basketle farkı 11 sayıya çıkarttı (27-38). Bursaspor son 1 dakika kala farkı 13 sayıya çıkarttı 35-48. Yeşil-beyazlılar devreyi 14 sayı farkla 36-50 önde kapattı.

Bursaspor üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını Andrews‘un faul atışlarından buldu. Çeyreğin ilk 5 dakikası yeşil-beyazlıların 48-57 üstünlüğüyle geçildi. Ev sahibi son 4 dakika kala farkı 6 sayıya düşürdü 51-57. Metin Türen‘in üçlüğü kritik anda Bursaspor‘a nefes aldırdı ve fark 9 sayıya çıktı. Derek Needham‘ın üçlüğü ve sonrasında iki sayılık basketi ile skor 57-65’e geldi. Frutti Extra Bursaspor üç hücumdan boş dönünce ev sahibi Cedevita farkı eritti ve son çeyreğe Bursaspor 46-67 önde girdi.

Son çeyrekte Cedevita ilk basketi bulan takım oldu ve skor66-67’ye geldi. Onuralp Bitim ve Derek Needham‘ın basketi skor 66-71 olunca Sloven ekibi mola aldı. Molanın ardından ev sahibi skor bulurken Bursaspor hücumlardan boş dönmedi. Maçın bitimine son dört dakika kala fark 5 sayı ile Bursaspor lehine geçildi. Needham farkı 7 sayıya çıkarttı 70-77. Bursaspor son 2 dakikaya 80-75 önde girdi. Derek Needham üçlüğü bulunca skor 78-83 oldu. Andrews‘in basketi farkı 7 sayıya çıkarttı 78-85. Bursaspor son 1 dakikaya 81-83 önde girdi. Bursaspor hücumunda Andrews‘un üçlük denemesi çemberi bulmadı. Ev sahibi iki sayı bulunca skor 83-85 oldu. Son Bursaspor hücumunda Andrews hücum faul yapınca Cedevita hücumunda süre biterken üç sayılık basketi buldu. Hakemler izledi ve basket geçerli sayılmayınca Bursaspor yarı finale yükseldi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı