Frutti Extra Bursaspor

Yalçın Cambaz “Dikkatli olmalıyız”

Frutti Extra Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Cambaz takımın 7 Days Eurocup’ta mücadele edecek olması ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Yalçın Cambaz‘ın açıklaması şöyle;

“Bursaspor camiasına ve Bursa’ya hayırlı olsun. Çok sevindirici ancak devamında sorumlulukların arttığı bir sürece gireceğiz.

Basketbol pazarı, futbol pazarına göre daha dar ve kısıtlı bir mecra. Son yıllarda çekilen ve kapanan kulüpler ile uzun vadeli planları olan, şampiyonluk tatmamış bile olsa kalıcı olma adına sağlam temeller atmış kulüpler arasındaki farkı takip etmeye çalışıyoruz hata yapmama adına.

Mali başarı olmaksızın anlık yada sezonluk sportif başarıların geleceğimize katkısı olmayacaktır. Bu nedenle mali ve sportif başarının paralel gitmesi adına sağlam adımlar atmak mecburiyetindeyiz.

Bir sezonluk yatırımlar ile saman alevi kadar çabuk sönecek başarı için harcama yapmaktan kaçınmaya çalışacağız. Tribünlere bir sezon oynamak yerine seyirciyi salona çekmek, eğlendirmek ve sevdirmek çok daha önemli. Bu kalıcı olmanın yanında seyircilerimizin kazanmak gibi kaybetmeninde doğal olduğunu anlamalarını ve sonuçtan öte oyundan zevk almalarını, burada meselenin terinin son damlasına kadar mücadele etmenin olduğunu görmelerini sağlamak amacımız. Ancak böylece seyircinin maddi ve manevi desteği alıp sürekliliği sağlayabiliriz.

Yoksa şampiyonluk vaadiyle yüksek bütçelerle takım kurup hayal kırıklığı, ekonomik yıpranma ve seyircinin küsmesiyle değil. Çünkü hiçbir başarı anında, biranda ve temeli boş bir hamleyle gelmez.

Futbol takımımızında sezon sonu ait olduğu lige dönmesi ile gelecek sene Bursaspor Ailesi olarak keyifli bir sezon geçireceğiz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı