Bursaspor İnfo Yatırım

TBFDK’dan Serkan Erdoğan’a ceza!

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, 5 Aralık 2019 tarihli toplantısında görüşülen konuları karara bağladı.

Frutti Extra Bursaspor Başantrenörü Serkan Erdoğan‘a Gaziantep Basketbol maçındaki hareketi nedeniyle 26 Bin 250 ₺ para cezası verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş. antrenörü Serkan Erdoğan’ın, 01.12.2019 tarihinde Bursa’da oynanan Frutti Extra Bursaspor – Gaziantep Basketbol ING Basketbol Süper Ligi müsabakasındaki hakareti nedeniyle; ihlalin 2019–2020 sezonu içerisinde ilk defa gerçekleştirildiği ve eylemin birden fazla kişinin kişilik hakkını zedelediği hususları birlikte dikkate alınarak, madde metninde belirlenen asgari hadden uzaklaşılmak sureti ile Basketbol Disiplin Talimatı’nın 31/1. ve 31/4. maddeleri gereğince takdiren 42.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, fiilin mağdurlarının müsabaka görevlileri olduğu dikkate alınarak verilen ceza takdiren ¼ oranında arttırılarak 52.500,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, samimi pişmanlığı ihtiva eden ikrar mahiyetindeki yazılı savunmaları Basketbol Disiplin Talimatı’nın 12. maddesinde düzenlenen takdiri indirim sebebi sayılmak sureti ile verilen ceza yarısına kadar indirilerek neticeten 26.250,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı