Bursaspor İnfo Yatırım

TBF’den Kandemir ve Nedim Yücel’e para cezası

TBF, Frutti Extra Bursaspor-Beşiktaş Icrypex maçında yaşanan olaylar sonucunda taraflara verdiği cezaları açıkladı.

Frutti Extra Bursaspor İle Beşiktaş Icrypex geçtiğimiz hafta cumartesi günü ING Basketbol Süper Ligi‘nde karşı karşıya gelmişti.

Karşılaşmanın devre arasında yaşanan olaylar sebebiyle taraflar gerilmişti. Soyunma odasına giderken Ahmet Kandemir ile Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel arasında başlayan sözlü tartışma tribünlere de sıçramış ve devam etmişti.

Yaşanan olayların ardından disiplin kuruluna sevkedilen taraflar hakkında karar verildi. Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, bugün gerçekleştirilen toplantı sonrası resmi siteden yapılan açıklamada taraflara para cezası verildiği belirtildi.

Açıklanan cezalar sonucu Frutti Extra Bursaspor 48.750 TL, Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel ise 18.750 TL ceza aldu. Beşiktaş cephesinde ise koç Ahmet Kandemir 35.000 TL ceza alırken Beşiktaş Basketbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. görevlisi Mehmet Ali Akbaş da 35.000 TL para cezasına çarptırıldı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı