Bursaspor İnfo Yatırım

Sezer Sezgin “Bursa’ya kupayla dönüp…”

Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin dün akşam Lifebursa'nın canlı olarak yayınlanan Time-Out programında Adnan Batır ile Tolga Şar'ın sorularını yanıtladı.

Takımın bu sezon gösterdiği performanstan dolayı gurur duyduğunu belirten Başkan Sezer Sezgin; “Öncelikle buraya kadar geldiğimiz için ve bundan sonra almamız gereken bir kupa olduğu için ne yapmamız gerektiğinin farkındayız. Buraya kadar sürpriz yaparak geldik çünkü EuroCup‘un en büyük favorilerinden ikisi olan Partizan ve Cedevita‘yı ve ardından da yarı finalde Andorra‘yı eleyerek 3 tane deplasman galibiyeti alarak finale geldik. 4.maçımız olan finali yine Bologna deplasmanında oynayacağız. Şehir inandı ve kenetlendi. Burada bize düşen de bir kulpundan tuttuğumuz kupayı İtalya‘da Bologna‘nın elinden alıp Bursa‘ya getirmek. Bursalılara bir hafta içinde 2.bayramı yaşatmak istiyoruz. İnşallah kupayı alıp geliriz. Ben buradan sizlerin aracılığı ile büyük Bursaspor taraftarına çok teşekkür etmek istiyorum. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Biz burada genel menajerimizle, koçumuzla, isim sponsorumuzla, yönetim kurulumuzla ve icra kurulumuzla bir bütün olduk. Çekirge‘den bu yana bizleri destekleyen daha sonra bu işe dahil olan kar topu gibi büyüyen taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar biz de onları mutlu etmeye devam etmek istiyoruz. Çünkü Bursa‘nın ve Bursaspor camiasının buna ihtiyacı var. İnşallah futbol takımımızda arzuladığımız noktada sezonu bitirir. Biz de sezonu EuroCup‘ta ve ligde play-off’ta iyi bir yerde bitirmek istiyoruz.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş EuroCup finali deplasman ve konaklama sponsorumuz oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu takım zaten Bursa‘nın takımı. BursasporBursa‘nın en değerli markalarından bir tanesi. Biz de hem Bursa şehrimizi hem de Bursaspor armasını aynı zamanda Türk bayrağımızı Avrupa‘da gururla temsil ettiğimiz için çok gururluyuz. Bu başarı hepimizin, ben herkese çok teşekkür etmek istiyorum. İnşallah finalde kupayı alarak mutlu bir şekilde Bursa‘ya dönüp kupanın tadını çıkarmak istiyoruz.

Ayrıca ligdeki play-off sıralamamızda çok önemli. Muhtemelen Anadolu Efes ya da Fenerbahçe Beko ile eşleşeceğiz. Gaziantep‘in Anadolu Efes‘i sürpriz bir şekilde yenmesi biraz hesapları karıştırdı. Biz zevk ve keyif veren bir oyun oynuyoruz. Onurlu ve gururlu bir mücadele veriyoruz çünkü düşük bütçeli kadromuzla çok büyük bütçeli takımlara karşı oynamak ve burada başarıyla ayrılmak çok güzel. İnşallah Bursa‘mızın sporla alakalı yüzünü güldürmeye devam etmek istiyoruz.” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı