Bursaspor İnfo Yatırım

Onuralp Bitim “Vicdan azabı hissettiriyor”

Frutti Extra Bursaspor'un yıldız oyuncusu Onuralp Bitim afet bölgesine gönderilmek üzere takımı Frutti Extra Bursaspor ile birlikte yardım kampanyasına katkı verdi.

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor, AFAD ile koordineli oluşturdukları ve sabah saat 10.00 itibariyle sürdürdükleri kampanya sonucu tırlara yükledikleri eşyaları afet bölgesine ulaştırmak üzere yola çıkardı.

Barış Spor Salonu‘na gelen yüzlerce vatandaş afet bölgesine gönderilecek yardım paketleri için seferber oldu.

Vatandaşlarla birlikte çalışan isimler de Onuralp Bitim başta olmak üzere Frutti Extra Bursasporlu basketbolcular, yönetim ve teknik kadro oldu.

Önceki gün sosyal medya hesabından tüm Bursalı vatandaşları yardım için salona davet eden yetenekli basketbolcu depremden duyduğu derin acıyı şu sözlerle ifade etti:

”Aklımız, kalbimiz her şeyimiz afet bölgesinde. Burada olmak bile, evde olmak sıcakta olmak bile insanlara vicdan azabı hissettiriyor. Burada bir nebze olsun umut ışığı vermeye çalışıyoruz. Vatandaşlık ve insanlık görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Burada tüm milletimizin kenetlenmesi gerekiyor. Biz de onu yapıyoruz.”

Onuralp Bitim az-çok demeden yapılacak her yardımın önemine dikkat çekerek, ”Acil malzeme listesini yayınladık. Buna göre fayda sağlayacak eşyalar getirsinler. Çoğu azı yok bir tanesi bin tanesi yok.” dedi.

Depremde anneannesini kaybeden Ahmet Düverioğlu için de konuşan Bitim, ”Ahmet için çok üzgünüz. Buradan değerli Ahmet’in tüm ailesine baş sağlığı diliyorum. Kendisi zaten direkt ailesinin yanına gitti. Çok zor bir durum. Ama umut her zaman var.” ifadelerini kullandı.

Frutti Extra Bursaspor Genel menajeri Nedim Yücel ise adeta seferber olduklarını belirterek, ”Cumhuriyet tarihimizin en büyük afetiyle karşı karşıyayız. Oradak vatandaşlarımız çok zor durumda. Herkes bir şeyin ucundan tutmaya çalışıyor. Seferber olduk. Elimizden ne geliyorsa yapmak için seferber olduk.” açıklamasında bulundu.

Kaynak
EnBursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı