Bursaspor İnfo Yatırım

Olaseni “Taraftara hayranım”

Frutti Extra Bursaspor’un İNG Basketbol Süper Liginde ilk senesinde kadrosuna kattığı 2,08 cm boyunda ki dev oyuncusu Kent Gazetesi’ne özel soruları yanıtladı.

Taraftara hayranlığından, takım içerisinde ki dengelere bir çok şeyi değerlendiren Gabriel en çokta liglerin tekrar oynanıp, hedeflerine emin adımlarla yürümek istediklerini söyledi. Ülkesine dönmeyen ve Türkiye’de kalarak liglerin durumunu bekleyen Olaseni “Bursaspor taraftarı çok ateşli. Beni kendilerine hayran bıraktılar” dedi.

Öncelikle salgın yüzünden liglere ara verildi ve hala belirsizlik var bu durum sizleri nasıl etkiliyor?

Sezonun askıya alınması çok üzücüydü. Tabii ki oynamaya devam etmek istiyoruz ama insanların güvenliği daha önemli. Umarım tekrar oynayabiliriz. Çünkü biz oynamak istiyoruz.

Frutti Extra Bursaspor olarak sezonu nasıl geçirdiniz? İlk sene olmasına rağmen takımın durumu sizce nasıl?

Şimdiye kadar iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Elbette playoff oynamak istiyoruz ve bu hedefe ulaşmak için harika bir konumda olduğumuzu düşünüyorum. Daha da iyi olmak için herşey elimizde.

Takım içerisinde ki hava nasıl?

Takımdaki atmosfer olumlu. Hepimiz şimdi farklı yerlerdeyiz tabi ki ama sürekli iletiiim halindeyiz ve tekrar oynama durumunda formda kalmak adına çalışıyoruz.

Ligler tekrardan oynanması halinde sıralama nasıl olur?

Eğer Lig yeniden başlayacak olursa, playoff hedefine ulaşacağımızı düşünüyorum. Harika oyuncu grubu ve teknik kadromuz var, playoff’a odaklanmaya devam edeceğiz. Bence hedefimizi tutturacağız.

Takım içerisinde en iyi anlaştığın 3 isim diye sorsam kimleri söylersin?

Bu zor çünkü tüm takım arkadaşlarım harika, bu yüzden söyleyemem. Herkes çok çalışıyor, ayrıca eğlenceli insanlar. Bu yüzden hepsini söylüyorum. Ayrım yapmak konusunda gerçekten zorlanabilirim.

Kariyerin boyunca unutamadığın bir maç ve an hangisi?

Üniversite yıllarımda DAYTON’A karşı NCAA turnuvasında oynadığımız ve kazandığımız maçı söyleyebilirim. Herkes iyi oynadı, salon ve taraftarlar harikaydı. O anı hi,ç bir zaman unutmadım, unutamam.

Kariyerin boyunca oynadığın liglere baktığında İNG Basketbol Süper Ligi sıralamada kaçıncı sırayı alır?

Türkiye Ligi çok rekabetçi. Birkaç ülkede oynadım ve bu en iyilerden biri. Birçok iyi takım, antrenör ve oyuncu burada. Yani her oyun heyecan verici. Bence ilk sıraları alır.

Türkiye’de ve Dünya’da iki farklı isim vermen gerekirse en beğendiğin basketbolcular kim?

En sevdiğim oyuncular kesinlikle şu anki ve eski takım arkadaşlarım. Chris Jones, Perry Jones, Ender Arslan gibi isimlerle bu sezon oynamayı çok sevdim. Benim şuanda favorim burası.

Serkan Erdoğan ile çalışmak ne anlam ifade ediyor?

Çok güzeldi. Oynarken bana güven veriyor. O iyi bir öğretici ve kazandığımız maçlardan da ders çıkarıyor. Tüm teknik ekip bu sezon çok iyi bir iş çıkardı. Onlar bence en iyisi.

Ligler tescil edilmeli mi? Yoksa ileri bir tarihte oynanmalı mı?

Ligin devam etmesini çok isterim. Hedeflerimize ulaşmak istiyorum ama elbette insanların hayatları en önemli şey. Umarım durum iyileşir, böylece oynamaya devam edebiliriz, ancak insanların güvenliği önce gelir.

Bursaspor taraftarı senin için ne anlam ifade ediyor?

Onları seviyorum. Onlar her maça geliyor ve bize inanılmaz bir enerji veriyorlar. Parkede bize gerçekten bize yardım ediyorlar. Onlar başarımızın büyük bir parçası. Onlar çok ateşli ve bu ligin en iyisi.

Bursa’nın hangi kültürü daha çok hoşuna gitti?

Bursa’yı, restoranları, mağazaları ve insanları çok seviyorum. İnsanlar nazik ve arkadaş canlısı. Ayrıca şehirde bir çok şey yapma imkanına sahibiz.

Son olarak taraftara bir mesajın var mı?

Taraftarlara mesajım bu sezon desteğiniz için teşekkür ederim. Sezon devam etmezse; benim için unutulmaz olan bu yıldaki desteğiniz için teşekkür ederim.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı