Bursaspor İnfo YatırımKöşe Yazıları

Nefesim kesildi!

Frutti Extra Bursaspor, az ama öz seyircisinin desteğiyle OGM Ormanspor’a rövanşı vermedi ve dört haftadır devam eden yenilgi serisine son verirken, yeni bir yükseliş trendini de başlatmış oldu.

Ben bu kadronun haftalar ilerledikçe daha iyi olacağına şimdiden inanmaya başladım. Bunun en büyük etkenlerinden birisi ise kısa süre önce takıma katılan Gerard Anthony Robinson JR. Forvet olarak oynayan Amerikalı oyuncu her geçen hafta takıma katkı koyuyor.

Kısa forvet olmasına karşın süre aldığı 25 dakikada 15 sayı, 2 ribaund dört asist ve galiba en büyük sorunu kolay faul yapması ki maçı 4 faulle noktaladı.

Gelelim maçtaki heyecana ve tempoya;

Kim ne derse desin dün akşam inanın adrinalintavan yaptı Frutti Extra Bursaspor-OGM Ormanspor karşılamasında.

Maçın son çeyreğindeki heyecana inanın insanın kalbi dayanamayacak bir heyecan ve tempo vardı. Frutti Extra Bursaspor, bir ara 18 sayı öne geçtiği maçı neredeyse kaybedecekti. Başkent ekibi aynı ilk maçta Potanın Timsahı’nın yaptığını yapacaktı ama şans yeşil beyazlılarla ile birlikteydi.

9 saniye kala 89-88 geride olan OGM Ormanspor hücumunda Luka Babiç’inçemberden dönen topu kadar CristopherJones’un ribaunt alması da Frutti ExtraBursaspor için şanstı.

Basketin olmaması nedeniyle ElmedinKikanoviç’in yaptığı kasti faulün bir atışını sayıya çeviren Cristopher Jones gitti denilen maçı getiren isim oldu.

Maç sonu istatiklere bakacak olursak GianLopez takımın tartışmasız sayı yükünü çeken isim oldu. Güney Amerikalı yıldız 22 sayı ile oynadı. Gian 3 ribaunt, 3 asist yaparken gerçekten takıma hayat verirken isabetli bir tercih olduğunu da bir kez daha gösterdi..

Frutti Extra Bursaspor, OGM Ormanspor’u bu sezon ikinci kez yenerken ribauntlarda 32’ye 27 üstünlük sağlamasından gerçekleşti. Takımın en çok ribaunt alan ismi Gabriel Olaseni (9)olurken, benchten gelip 7 ribant alıp 9 sayı atan Tevfik Akdamar maçın gidişatını çeviren isimlerden birisiydi.

Maçta iki takımda da 4’er oyuncu çift haneli sayılara ulaştı. En çok sayı üreten isim GianPopez (22) oldu Frutti Extra Bursaspor adına. Yeşil beyazlılarda benchten gelen oyuncular 20 sayılık katkı koyarken, başkent ekibinde iki isim 26 sayılık katkı koydu.

Potanın Timsahı’nda Dusan Cantekin ile Evren Büker maalesef hiç süre alamazken, İzzet Türkyılmaz 1 saniye, Tuğberk Gedikli ise ancak 4 saniye görev yapabildi.

Sonuç olarak;

Frutti Extra Bursaspor ING Basketbol Süper Ligi’nin ikinci yarısındaki ilk galibiyetini aldı. Öncelikli hedef olan lige tutunabilme yolunda avantaj sağladı. En azından galibiyetlerin devam etmesi halinde belki play-off hedefiyakalanabilir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı