Bursaspor İnfo Yatırım

Nedim Yücel “Bir dağ gibi arkamızda durdular!”

Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, bursabasket.net'e dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Sezon boyunca takımda oyuncular,teknik ve idari kadronun birbirleriyle çok iyi ilişkiler içinde bulunduklarını ifade eden Nedim Yücel, Koronavirüs nedeniyle lige verilen arada da tüm oyuncularla da sık sık diyalog halinde olduklarını belirtti. Takım kaptanları Ender Arslan ile Evren Büker’e ayrıca teşekkür eden Nedim Yücel “Kendilerinin de liderliğiyle tüm oyuncular bizlere çok büyük anlayış gösterdiler ve onların sayesinde sadece Türkiye’de değil, belki Avrupa’da da oyuncuları ile en hızlı protokol yapan takımlardan biri olduk.Belirttiğim gibi, bunda en büyük payda oyuncularındır. Bizlere çok anlayış gösterdiler.” dedi.

OYNAMAK İSTEMEYEN OLURSA

Oyuncuları ile iletişim halinde olduklarını söyleyen başarılı menajer “Zaten Türk oyuncularımız burada, aynı zamanda Clavell ve Olaseni de bu süreyi ülkemizde geçirmek istediler. Ülkesinde bulunan oyuncularında lige devam kararı çıkarsa gelip sezonu tamamlayacağını düşünüyoruz fakat ortada da her başarıdan, madalyadan, maddiyattan daha önemli bir unsur olan sağlık gerçeği var. Sağlık konusunda şüphesi olan herhangi bir oyuncumun bu maruzatını bana iletmeleri halinde ben de yönetim kurulumuzun da onayıyla gerekli anlayışı kendilerine göstermek zorundayım fakat şu an için hiçbir oyuncumuzdan böyle bir talep gelmedi.” ifadelerini kullandı.

LİGLER TESCİL EDİLİRSE

Liglerin devam etme kararının futbol ile ayrılması gerektiğinin altını çizen Nedim Yücel “Sezonun neredeyse dörtte üçü oynandı. Sadece maçların başlangıç tarihi düşünülmemeli. Haziran ayından itibaren yaklaşık 10 aylık bir emek var. Geri kalan maçlarda sıralamada çok ufak değişiklikler olabilir. Ligden düşecek takımlar matematiksel olmasa da çok büyük ölçüde belli. Eurolig’e gidecek ekipler zaten belli sadece Fenerbahçe ve Efes harici bir takımın şampiyon olması halinde o takım da Eurolig’e katılabilir. Eğer lig şu anda tescil edilirse buna itiraz edecek kulübün olacağını pek düşünmüyorum. Zor bir dönem bizleri bekliyor. Maddi olarak da zor bir süreç olacak. Bana kalırsa bu 7 maçlık perioddan ziyade bu süreçten en az zararla nasıl çıkılıp önümüzde sezona daha sağlıklı bir şekilde girebilmenin planlamasını şimdiden yapabilmek daha doğru olacaktır. Sonuçta herkesin memnun olacağı bir kararın çıkması mümkün değil. Her takımın kendine göre düşüncesi olacaktır. Bilim kurulu, Bakanlık ve TBF yetkilileri bu konuda net kararı ortak olarak vereceklerdir.” ifadeleriyle görüşünü belirtti.

BİZİM AVANTAJIMIZA OLABİLİR

Spor camiasında artık yeni bir döneme girildiğini söyleyen Yücel bu duruma oyuncuların da bir anda alışmasının kolay olmayacağını söylerken “Kulüpler bu süreçte ciddi bir gelir kaybına uğrayacaklar. Zaten mali anlamda bir sıkıntı içindeydi bir çok kulüp ve bu durum tabi ki oyuncu ücretlerine de yansıyacaktır. Almanya ve İtalya’da bir çok takım lige katılamayacağını belirtti. İspanya ve Fransa’da da durum çok parlak gözükmüyor. Çin zaten önümüzde sene için yabancı sınırlaması getirmişti. Sonuçta bu işten etkilenmeyen ülke yok. Oyuncu havuzunun genişlediği ve fiyatların da düşmek zorunda olduğu bir dönemdeyiz. Her krizden bir fırsat doğar. Bizler de içinde bulunduğumuz bu zor durumu avantaja çevirmek için çalışacağız.” diye konuştu.

HEDEF LİGDE KALMAKTI AMA

Serkan Erdoğan’ın zaman zaman eleştiri alması nedeniyle görüşlerini sorduğumuz Nedim Hoca “Bizim hedefimiz kısa vadeli değil, hep uzun vadeli oldu. Geçtiğimiz sezon kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya olan şube, Sezer Sezgin Başkanın kişisel çabaları ile devam etti. Düşük bir bütçeyle rahat bir şekilde şampiyon olup, Süper Lige çıktık. Bu süreç de Futbol takımımız malesef ligden düşünce de maddi ve manevi anlamda büyük problemler yaşadık. AŞ olarak sıfırdan bir şube kurduk. Sezonun en düşük bütçeli 2 takımından biri olarak başladığımız Avrupanın en önemli liglerinden biri olarak gösterilen ligimize, Sezona Tofaş ve Daçka galibiyetleri ile başladık. Ardından sezonun flaş ekibi Karşıyaka ve Efes’e evimizde mağlup olmamıza rağmen elimizden kaçırdık fakat oynadığımız basketbol ve taraftarımızın salonda yarattığı atmosferle lige bir anda çok büyük renk kattık ve kamuoyunda hedefler bir anda çok yükseldi. Sezona başlarken ligde kalmasının başarı olarak gösterilen takımımız Play-Off hedefi olan, herkesin çekindiği bir takım haline geldi. Kadromuzun dar ve yabancı oyuncularımızın da genç olması sebebiyle inişler çıkışlar bekliyorduk zaten. Bu takıma uzun oyuncu lazım diye eleştiriler geldi. Bunun biz de farkındaydık ve o anki heyecanla iyi bir uzun takviyesi yapabilirdik ama günlük başarılar için geleceğimizi riske atmamız gerekir. Bizim en büyük hedefimiz kalıcı bir Bursaspor Basketbol takımı yaratmak. Şu an hayali paralarla yapılan transferlerden dolayı FIBA’da en çok dosyası olan ülkeyiz, kapanan ve kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan takımlarımızın sayısı çok fazla. Lige başlamadan kamuoyundaki bizden beklentiyle şu anki konumumuz arasında büyük bir fark var. Çok çalışarak, her kuruşumuzun hesabını yaparak buralara geldik. Geçen yaz istediğimiz birçok oyuncu, maddi anlamdaki çekincelerden dolayı tercihlerini başka takımlardan yana kullandılar fakat şu an beraber yürüdüğümüz Uludağ İçecek ailesiyle de, oyuncu ve antrenörlerin gelmek için haber yolladığı bir takım haline geldik. Ayaklarımız üstüne basarak yolumuza devam edeceğiz. Teknik ekip ile değerlendirmemizi sezon sonunda gözden geçiririz. Serkan Erdoğan’ın sözleşmesi sezon sonunda bitiyor ve kendisi ile bir değerlendirme yapacağız” dedi.

BİR DAĞ GİBİ ARKAMIZDA DURDULAR

Bursaspor Basketbol Takımının isim sponsoru olan Uludağ İçecek’e ne kadar teşekkür etsek azdır diyen Nedim Yücelşöyle konuştu “Takımımıza isim sponsoru olan Bursa’nın en değerli markalarından Uludağ İçecek ile beraber olmak bizler için gurur veriyor. Bizlere sadece maddi değil, manevi olarakta çok destek oldular. Aklınıza gelebilecek her sorunda bu problemi çözmemize yardımcı oldular. Deyim yerindeyse arkamızda bir dağ gibi durdular diyebilirim. Çok güzel bir birlikteliğimiz var, inşallah uzun yıllar bu ortaklık devam eder. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Sezon başında yolların ayrıldığı Karlo ve Dejan hakkında görüşlerini belirten Nedim Yücel “Basketbol takımının ilk yabancıları olan Karlo Vragovic ve Dejan Borovnjak’ın bu şehirde ve kulüpte her zaman yeri ayrı olacaktır. İki oyuncu da üç sene boyunca hem gösterdikleri performans, hem de karakterleri ile büyük katkı sağladılar.Süper Lige çıktığımızda çok daha zorlu şartlarda mücadele edeceğimizi biliyorduk. Karlo’nun pozisyonuna transfer ettiğimiz Allerik Freeman ileChris Jones takip ettiğimiz ve büyük sıçrama yapacağını düşündüğümüz oyunculardı.Freeman kulübümüze de para kazandırarak astronomik bir fiyata Çin’e gitti. Chris’e ise sezon içinde Maccabi Tel Aviv olmak üzere bir çok teklif geldi.Dejan’ın durumu da Perry Jones ile anlaşmaya varınca çok hücumcu bir takım olduk. Bir takımın hepsini generallerden kuramazsınız. Dejan çok önemli bir hücum silahı ama 5 numaraya Ribaund ve müdaafa özelliği iyi olan Gabriel Olaseni’yi almaya karar verdik. Dejan ve Karlo’ya kulübümüzün kapıları her zaman sonuna kadar açıktır.Hatta ileri dönemlerde belki teknik ekibimiz için de düşünülebilecek isimlerdir.” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı