Bursaspor İnfo Yatırım

İşte Bursaspor Basketbol Derneği’nin kuruluş amacı

Lifebursa.com'un canlı yayınlanan Haftaya Bakış programına konuk olan Frutti Extra Bursaspor Basketbol Kulübü Başkanı Sezer Sezgin ile yönetim kurulu üyesi Yalçın Cambaz dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Sezer Sezgin canlı yayında kendisine gelen soruları da yanıtlarken “Ben bu takımın kurucu başkanıyım. Altı yıl önce Basketbol Şubesi Sorumlu Yöneticisi olarak bu takımın kurulması için nasıl mücadele ettiğimizi tüm Bursa çok iyi biliyor. Bizim basketboldaki hedefimiz bu işleyişi sürdürülebilir bir hale kavuşturmak. Yalçın Cambaz arkadaşımın da kongrede belirttiği üzere şu anda borca batık bir Bursaspor Kulübü Derneği var. İnşallah bu zor zamandan tez zamanda kurtulabiliriz. Yeni Başkanımız Erkan Kamat ve yönetim kurulu üyeleri bizi ait olduğumuz Süper Lig hedefimize taşırlar ve mali durumumuz düzelir.

Bu takım tekrar ve tekrar söylüyorum Bursaspor Kulübü’nündür. Bu yapıyı koruyucu bir hale dönüştürmemiz gerekiyordu. Allah korusun bunları konuşmak dahi istemiyorum ancak tekrar bu sene çıkamayıp bankalar da ödemelerini tahsil etmeye çalışırlarsa Bursaspor Kulübü’nün elindeki en değerli ürün Basketbol A.Ş.’dir. Biz bunu kongrede anlatmaya çalıştık. Ne zaman Bursaspor Kulübü üzerindeki bu dalgalar durulur, Bursaspor Basketbol Kulübü ait olduğu Bursaspor Kulübü Derneğine geri döner. Bizim tek amacımız taraftarımızın Bursaspor Basketbol Takımının 2030-2040 yıllarında da izlemesini amaçlamaktadır. Basketbol A.Ş.’yi kurduğumuzda futbol tarafının alacaklılarının basketbol tarafına gelmesini engelledik. Bursaspor Basketbol. A.Ş’in hisselelerinin tümü Bursaspor Kulübü Derneğinde olduğu için hisse hacizi ve satışının önüne geçmek için bu kararı aldık.” dedi.

BURSASPOR BASKETBOL’UN TEK SAHİBİ BURSASPOR KULÜBÜ DERNEĞİDİR

Frutti Extra Bursaspor Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Cambaz ise “Kongrede açıklandığı üzere 500 milyon ₺’ye yakın bir borcumuz var. Bursaspor futbol takımının bu borcu bulunduğumuz ligde ödeyebilmesi mümkün değil. Bu anlamda borç silsilesi derneğin tüm organlarına sirayet etmiş durumda. Borcun bulunmadığı tek yer ise Bursaspor Basketbol A.Ş.’dir. Elimizde yeni doğmuş bir bebek var. Biz bu çocuğu ya orada bırakıp öldüreceğiz, ya da oradan emanet alıp yaşatacağız. Basketbol Kulübü tüm yanlarıyla Bursaspor Kulübü Derneği’nindir. Amacımız Bursaspor Basketbol’u, Bursaspor Kulübü Derneğimizin borçlarından dolayı bir süre ayrı tutup, daha sonra hissenin sahibi olan Bursaspor Kulübü Derneği’ne tekrar geri vermektir.” ifadelerini kullandı.

ÜYE OLURKEN ÖNCE BURSASPOR KAZANMALI

Başkan Sezer Sezgin üyelik aidatları ile ilgili şöyle konuştu “Bursaspor Kulübü Derneği’ne Kongre Üyesi olan kişileri Bursaspor Basketbol Derneği’ne 500 ₺ giriş ücreti, 250 ₺ yıllık aidat ile kabul edeceğiz. Eğer ki Bursaspor Kulübü Derneği Kongre Üyesi değilseler 1000 ₺ giriş ücreti ve 500 ₺ aidat ile üye olacaklar. Bizim asıl amacımız Bursaspor Kulübü Derneğine üye olunsun, daha sonra Bursaspor Basketbol Derneğine üye olsunlar. Kulübümüz bu şekilde bir kazanç sağlasın. Dernekler Mevzuatı umarım bu farklılığa uygundur .

Derneğin kurulması için çalışmalarına başladıklarını ifade eden Yalçın Cambaz “Bursaspor Kulübü’nün bizlere bir muvafakatname vermesi gerekiyor. Biz bununla ilgili kulüp müdürü ile görüştük. O belge gelince ve tüzük oluşturulunca dernekler masasına başvuruda bulunacağız. Dernek kurulduğunda üyeler başkanı seçebilecek. Biz Bursaspor Basketbol Derneği yararına çalışıyoruz.” dedi.

EĞER HAFATA İÇİ AÇIKLASAYDIK

Bursaspor Basketbol Derneğinin devri konusunun günler önce konuşulması bizim alacaklılarımızı harekete geçirebilirdi diyen Sezer Sezgin “Biz bu konuyu Salı veya Perşembe günü açıklasaydık o zaman kongrede önerge verilecek bir basketbol takımı da kalmayabilirdi. Biz bunun için mesai saatlerinin bitmesini bekledik.” şeklinde konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı