Frutti Extra Bursaspor

Hayes “Dünya üzerindeki en çılgın taraftarlara sahibiz”

Frutti Extra Bursaspor'un Amerikalı pivotu Kevarrius Hayes, Virtus Bologna ile bu akşam oynanacak final maçıyla ilgili olarak, "Şampiyon olursak Bursa yıkılır. Çünkü, çok çılgın bir taraftara sahibiz" dedi.

EuroCup’ta yarı finallerin MVP’si seçilen Frutti Extra Bursaspor’un Amerikalı pivotu Kevarrius Hayes, Virtus Bologna ile bu akşam oynanacak final karşılaşması öncesi yaptığı açıklamada, “Şampiyon olursak Bursa yıkılır” dedi.
25 yaşındaki başarılı basketbolcu, Eurohoops’a yaptığı açıklamada, “Buraya kadar geldiğimiz için mutluyuz. Maça iyi hazırlandık. Bence şu an gayet iyi durumdayız, inanılmaz odaklandık. Herkes aynı frekansta buluşabildi ve savunmamıza öncelik vermeyi sağladık. Savunmada herkes birbirine yardımcı oluyor, böylece hücumda skor üreteceğimizi biliyoruz. Savunmada elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“ALİMPİJEVİC’İN ROLÜ BÜYÜK”

Hayes, Sırp Antrenör Duşan Alimpijevic ile ilgili olarak, “Başarıda çok büyük payı var. Tek bir karar değişimiyle bütün sezonumuz değişmedi. Biz Dusan Alimpijevic’e güvendik, o da her zaman çizgisini korudu. En iyimizi yansıtabilmemiz için bilmemiz gerekenleri söyledi, o günden beri de durmadan devam ediyoruz” diye konuştu.

Amerikalı pivot, final maçıyla alakalı da şunları söyledi:

“Bologna ile normal sezonda iki kez karşılaştık. O maçlardaki hatalarımıza odaklanacağız ve daha iyi yapabileceğimiz şeylerden yararlanacağız. Sezonun söz konusu olduğu, her şeyden önemli bu noktada bunu yapmamız gerekecek. Kadroları o zamankinden biraz daha farklı. Bu yüzden oyun stillerine ve beraber oynama şekillerine hazırlıklı olmalıyız. Ancak bence asıl önemli nokta; onları savunmaya çalışmak ya da hücumda atak etmek yerine kendi oyunumuza odaklanmak olacak.”

2,06’lık uzun Hayes, sayı makinası Andrews için de şu yorumu yaptı:

“Andrew Andrews’un ortaya koyduğu emeğe kayıtsız kalamıyorsunuz. Andrews’i her zaman antrenmanlardan önce salonda ekstra şut antrenmanları yaparken görüyorsunuz. Böylesine bir emek verdiğinizde, böylesine çalıştığınızda sonuçlarını da alıyorsunuz. O da bize sürekli bu işin sadece basketbol olduğunu, sadece oyunumuzu oynamamamız gerektiğini hatırlatıyor. Şuta kalkma ihtimalimiz varsa bize özgürlüğü ve özgüveni sağlıyor.”

“BU FORMATI SEVİYORUM”

Sempatik oyuncu, play-off’ların tek maçlı olması konusunda da şu ifadeleri kullandı:

“EuroCup’ın ‘tamam ya da devam’ formatını seviyorum. 3 kez NCAA Kolej Ligi’nde boy gösterdim. Tek maçlık eleme sistemlerinde daha önce birkaç kez bulundum, o gece kimin öne çıktığına bağlı oluyor. Bence en büyük farkı yaratan şey deneyim oluyor. Birçok oyuncu uzun süredir bu sahnede, ancak çoğu ilk ya da ikinci kez böyle bir konumda. Bu yüzden de az da olsa tecrübe, takımının nasıl başarılı olacağına yardım edeceğini çözmeni sağlıyor.”

“PİTBULL” HOLLAND İÇİN YORUMU

Çeyrek final maçında Cedevita Olimpija Ljubljana maçının devre arasında John Holland’ın sonrasında sosyal medyada yankı uyandıran röportajı hakkında takımın konuşup konuşmadığı konusunda Hayes, şunları söyledi:

“Kesinlikle, zaman zaman konuşuyoruz. Spontane gelişen bir andı, fakat bizim için önemli bir şeye dönüştü. Birçok insan bana ‘Bu adam deli’ diyor. Fakat o gerçekten de bulunması gereken bir dost. Enerjisini görebiliyorsunuz. Röportajlarda da o anın getirdiği enerji ve momentumla ağzınızdan ne çıkacağı belli olmuyor.”

Yarı finalde MoraBanc Andorra’yı mağlup ettikten sonra kamera karşısında kükreyen Hayes’e o an sorulunca şu cevabı verdi:

“Dediğim gibi, ne zaman ne çıkacağını bilmiyorsunuz. O anki adrenalinle röportaj sırasında o hareketi yaptım. Bence bu durum bizi ‘underdog’ haline getirdi ki öyleyiz de. Kimse buralara geleceğimize ihtimal vermiyordu. Bizim de elimizden gelenin en iyisini yaparak olduğumuz yeri hak ettiğimizi kanıtlamamız gerekti.”

“EN ÇILGIN TARAFTARA SAHİBİZ”

Hayes, sözlerini şöyle tamamladı:

“EuroCup’ta ilk kez mücadele ediyorum ve finallerdeyiz, bu da delice. Tarihi bir olay bu. Tarihin bir parçası olmaktan daha iyi ne olabilir ki?

Şampiyon olursak Bursa yıkılır. Normalde karşılaşmalara maç maç bakmaya çalışıyoruz, fakat bu sefer sonrasında yaşanacakları hayal etmemek imkansız. Dünya üzerindeki en çılgın taraftarlara sahibiz, daha önce böylesine enerjik bir grup görmemiştim. Burada geçirdiğim kısa zamanda çıktığım her maçta hava atışından maç sonuna kadar desteği kesmediler. Bu durum asla son bulmuyor, asla bitmiyor ve buna bayılıyorum. İnsanların gerçekten burada olmak istediği, sevgilerini gösterdikleri bir ortamı sevmemek imkansız. Taraftarlarımıza minnettarız, böylesine taraftarlara sahip olmak oyunu çok daha eğlenceli hale getiriyor.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı