Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Cup: Galatasaray NEF 78-76 Yukatel Merkezefendi

Frutti Extra Cup'ın ikinci karşılaşması Galatasaray NEF ile Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basketbol arasında oynandı.

Barış Spor Salonu‘nda gerçekleştirilen turnuvanın ikinci mücadelesinde kazanan ekip 78-76 ile Galatasaray NEF oldu.

Karşılaşmaya Galatasaray NEF başlarken maçı ilk sayısını Brian Anglolarados kaydetti. Maçın ilk 3 dakikası 5-3 Yukatel Merkezefendi‘nin üstünlüğüyle geçilirken ilk çeyreği Denizli ekibi önde kapattı.

İkinci çeyrekte her iki takım da istekli ve mücadeleci bir oyun ortaya koydu. Büyük çekişmeye sahne olan bu çeyrek sonunda Tomasz Gelo‘nun 4.6 saniye kala basketinin ardından Brian Anglolarados‘un 3 salise kala kullandığı faul atışlarında bulduğu sayılar ile Galatasaray NEF devreye 37-36 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünü Galatasaray NEF 46-43 önde kapattı. Çeyreğin ikinci yarısında büyük çekişme yaşanırken Yukatel Merkezefendi 3:56’da Andrew Harrison‘ın üçlüğüyle 51-49 öne geçti. Andrew Harrison‘ın üst üste bulduğu sayıların ardından Galatasaray NEF Baş Antrentörü Andreas Pistiolis mola aldı. Molanın ardından her iki takımın skor anlamında ortak mücadelesi ile son periyoda 55-55 eşitlikle girildi.

Son çeyreğin ilk 5 dakikasında her iki takım birbirini takip eden sıralı öne geçmeler yaşadı. Maçın son bölümünde Galatasaray‘da Yunus Emre Sonsırma ve Raymar Morgan ile etkili olurken Yukatel Merkezefendi ise Andrew Harrison‘la Tomasz Gelo skor buldu. Son dakikaya 74 – 69 önde giren Galatasaray NEF maçı son saniyede Brian Anglolarados‘un basketi ile 78-76 kazandı.


SALON: Barış Spor Salonu

HAKEMLER: Orkun Yurttaş, Mesut Öztürk, Metehan Alaçam

GALATARAY NEF: Sinan Sağlam, Dee Bost, Raymar Morgan, Sedat Ali Karagülle, Sadık Emir Kabaca, Mahir Ağva, Yunus Emre Sonsırma, Brian Anglolarados, Angelo Dominik, Jehyve Javal Floyd, Muhaymin Mustafa, Göksenin Köksal

BAŞ ANTRENÖR: Andreas Pistiolis

YUKATEL MERKEZEFENDİ: Max Heidegger, Arca Tülüoğlu, Andrew Harrison, Chad Brown, Nikolas Rogkavopoulos, Altan Erol, Tomasz Gelo, Bilgehan Diril, Bertan Baştan, Ayberk Olmaz, Eyüpcan Öncü, Burak Eşlik

BAŞ ANTRENÖR: Zafer Aktaş

1.Çeyrek: Yukatel Merkezefendi 19-16

Devre: Galatasaray NEF 37-36

3.Çeyrek: 55-55

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı