Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Bursaspor’un hedefleri açıklandı

2014 yılında kurulan ve 5 yıl gibi kısa süre içesinde Süper Lige yükselen Frutti Extra Bursaspor, yeni sezonda Avrupa’nın önemli takımlarının yer aldığı 7 Days Eurocup’ta mücadele verecek. Yeşil-beyazlıların tanıtımı Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nda yapıldı.

Pandemi nedeniyle sosyal mesafenin dikkat edildiği ve maskelerin katıldığı tanıtım toplantısında ilk konuşan Frutti Extra Bursaspor AŞ Başkanı Sezer Sezgin, “2014 yılında kuruluşumuzdan bu yana bizleri destekleyen başkanlarımıza, şimdiki Bursaspor Kulübü Başkanımız Mesut Mestan’a, sponsorumuz ve isim ortağımız Uludağ İçecek ailesine teşekkür etmek istiyorum. Yeni bir hikaye yazmaya gidiyoruz. Bursalılara zevkli, güzel maçlar izlettireceğiz. Bizleri yine yalnız bırakmamalarını arzuluyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Uludağ İçecek Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, “Takımımız Frutti Extra Bursaspor İNG Basketbol Süper Ligi’nin ilk sezonunda başarılı oldu ve Avrupa’da mücadele etme hakkını elde etti. 2021 sezonunda 7Days Euro Cup’ta Türkiye’yi temsil edecektir. Türkiye’de basketbola yeni heyecan getiren tamamlanamayan sezonu sekizinci sıradaki rakibiyle aynı puanla bitiren Frutti Extra Bursaspor, başarılı sezonun ardından Avrupa’ya çıktı. Frutti Extra Almanya’da Almanya EURO Lig ve UERO Cup’ta ana sponsor. Bursa’ya yakışan Türkiye’ye örnek olabilecek, taraftarların aileleriyle birlikte geleceği bir takım oluşacaktır. Ülkenin ve şehrinizin tanıtımı için en önemli etken futbol ve basketboldur. Uzun yıllar sürecek olan bu birlikteliğimiz hayırlı olsun” dedi.

Uludağ İçecek Ceo’su Mete Öz , “Sponsorluğu üstlendiğimizde orta vadeli hedefimiz Avrupa’ya katılmak idi. Bunu başardık. Bu yeni kurulmuş bir takım için başarıdır. Aile olarak hepimiz Bursasporluyuz. Her türlü desteğe devam edeceğim. Sözlerimizi ilk yılımızda fazlasıyla gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Frutti Extra Bursaspor’un Menajeri Nedim Yücel, “Bursaspor’da göreve geldiğimizde hedefimiz takımımızı önce Süper Lig’e, sonrasında da Avrupa’ya taşımaktı. İşimiz çok. Zorlu bir mecraya girdik. Önemli olan burada kalıcı olmak. Önemli rakiplerle mücadele edeceğiz. Şu anda üstüne koyarak her sezon ilerlemek istiyoruz. Her kulvarda takım olarak kalıcı olmak istiyoruz” dedi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sezer Sezgin, “5 yabancımız olacak. Bilerek buraya katılmak için müracaatta bulunduk. Çalışmalara başladık. Zaman içerisinde önce koçumuzu sonra kadromuzu şekillendireceğiz” derken Nedim Yücel ise “Bu kulvarda tecrübeli takımlar var. Mücadeleci takım kurarak. Kalıcı bir şekilde devam etmek istiyoruz. Bütçemize uygun bir takım oluşturacağız” dedi.

Ömer Kızıl ise, “Bursalı basketbolseverlerin Tofaş, Bursaspor diye ayırmadan salona gelerek her iki takımı desteklemelerini istiyoruz. 1967’den beri Almanya’dayız. Almanya’dan bir takım çıkarsa sanıyorum taraftar üstünlüğü bizde olacak” şeklinde konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı