Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Bursaspor’a bir ceza daha!

ING Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Frutti Extra Bursaspor'un başı cezalarla dertte.

Geçtiğimiz hafta para cezası alan takımımız Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu‘ndan bu hafta da bir ceza aldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu‘nun Frutti Extra Bursaspor‘a verdiği para cezası şöyle:

Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş.’nin, 03.11.2019 tarihinde Balıkesir’de oynanan Teksüt Bandırma BK – Frutti Extra Bursaspor ING Basketbol Süper Ligi müsabakasında gerçekleşen seyirci olayları nedeniyle;

a.Eylemin 2019–2020 sezonu içerisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/1. ve 38/2. maddeleri gereğince 15.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

b.Eylemin Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nın 73.1. maddesinde belirtildiği şekilde “müsabakanın sıhhatini etkilemesi ya da müsabakanın olağan seyrinde sürmesi imkânını ortadan kaldırması” sureti ile bir anons yapılmasına neden olduğu anlaşılmakla, ihlalin ağırlığı dikkate alınarak verilen cezaya ek olarak Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/5. maddesi gereğince 3.750,00-TL eklenmek sureti ile toplam 18.750,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oy birliği ile verilmiştir.

Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş.’nin, 03.11.2019 tarihinde Bursa’da oynanan Bursaspor – Gaziantep Basketbol BGL müsabakası ile ilgili olarak; Basketbol Gençler Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nın 29. maddesine aykırı biçimde salonda hazır ambulans bulundurmaması nedeniyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 34. ve 17. maddeleri gereğince 500,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı