Frutti Extra Bursaspor

Frutti Extra Bursaspor tam gaz

Frutti Extra Bursaspor, Zach Auguste'un yokluğunda 3 yabancıyla ancak Onuralp Bitim'in 2 yabancı performansıyla deplasmanda Merkezefendi Belediyesi'ni 68-56 mağlup etti.

Merkezefendi 0-14 ile başladığı maç boyunca bu farkı kapatmaya çalıştı ancak Bursasporadına sorun başladığında çözün OnuralpBitim‘den geldi.

Merkezefendi Belediyesi ilk 10 şutunu kaçırdı, Frutti Extra Bursaspor dağılan skorlarla 14-0 öne geçti. Doğan Şenli 5:09 dakika sonra Merkezefendi’nin ilk basketini arttı. Yerli ağırlıklı beşle skortu olmasa da oyunu dengeleyen Merkezefendi ilk periyodu 24-11 geride bitirdi. Bursaspor bu bölümde iki sayılık atışları 8/9 ile kullandı.

Bursaspor rakibinin geri koşmamasını cezalandırarak ikinci çeyreğin 3. dakikasında Onuralp Bitim ile farkı 17 sayıya (30-13) çıkardı. Merkezefendi daha iyi savunma yapmaya başlarken Bursaspor’un da yüzdesi düştü, 8. dakikada fark 10 sayıya (33-23) geriledi. Fark 8 sayıya kadar düşmüşken Onuralp Bitim‘in üçlüğü farkı çift hanelere çıkardı. Periyodun bitimine 2 saniye kala ise Max Heidegger basketi buldu ve daha önemlisi Auguste‘un sakat olduğu günde Tarık Sezgün 4. faulünü yaptı. İlk yarı 36-27 Bursaspor üstünlüğü ile sonuçlandı. İlk yarıda Onuralp Bitim 15 sayıyla sahanın skoreri oldu. Merkezefendi rakip takımın savunmacı uzunu Auguste’nin oynamamasına karşılık içeriden oynamaktansa 18 üçlük denedi ve sadece 3 isabet bulabildi.

Üçüncü çeyreğin başlarında Onuralp Bitimfırtınası var. Ön sahaya ışık hızıyla fast break sayıları buldu, sette dış atışlar yine ondan geldi ve 5. dakikada fark 16 sayıya (50-34) çıktı. Periyod sonunda Merkezefendi savunmayı sertleştirdi, Bursaspor’un beklendiği faul düdüklerinin çıkmamasının da etkisiyle periyod sonunda fark 12’ye (55-43) geriledi.
Dördüncü çeyreğin ilk sayıları 3. dakikada Onuralp Bitim‘den geldi. Denizli ekibi yaklaşmaya çalışırken, Bursaspor ekstra paslarla boş atışları buldu ve 5 dakika kala farkı 15 sayıya (62-47) çıkardı. Max Heidegger 2:09 kala uzak üçlükle farkı tek hanelere (64-55) çekti. Son bölümde Bursaspor süreyi eriterek zamana oynadı ve maçı 68-56 kazandı. Denizli’de

Öne çıkanlar…
Merkezefendi Belediyesi: Max Heidegger 12 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Tomas Gielo 17 sayı (3/6 üçlük), 3 ribaund

Frutti Extra Bursaspor: Derek Needham 10 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Onuralp Bitim 31 sayı (4/8 üçlük), 9 ribaund, 1 asist

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı