Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Bursaspor startı verdi

Bu sezon Basketbol Süper Ligi ve 7Days EuroCup’ta ülkemizi temsil edecek olan Frutti Extra Bursaspor yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Yeşil-beyazlı takımda Başantrenör olarak takımın başında olacak olan Tutku Açık‘ın gözetiminde 8 oyuncu ile idmanlara başlayan Bursa ekibi ilk çalışmasını Yüzüncüyıl Spor Salonu‘nda gerçekleştirdi. Başantrenör Tutku Açık yabancı oyuncuların hafta sonunda takıma dahil olacaklarını ifade etti.

İlk idmanda Genel Menajer Nedim Yücel ile yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Tüm Dünya olarak pandemi süresince zor bir dönemden geçtiklerinin altını çizen Frutti Extra Bursaspor Başantrenörü Tutku Açık “Takımın belli bir kısmı ile çalışmalarımıza başladık. Önümüzdeki hafta yabancı oyuncuların da katılımı ile tam takım olarak antrenmanlarımıza başlamayı planlıyoruz. Çok çalışıp, çok mücadele vererek iyi lige bir başlangıç yapmak istiyoruz. Genel anlamda bütün transferlerimizi yaptık. Lig maçlarının yanısıra Avrupa Kupası maçları oynayacağız. Çok fazla yol katedeceğiz. Daha fazla oyuncular ile oynamayı amaçlıyoruz. Yönetim kurulumuzun katkıları ile istediğimiz oyuncuları aldık. Oyuncu rotasyonumuzu biraz daha genişlettik. Yabancı oyuncularımızın adaptasyon sürecini bir aylık hazırlık dönemimizde kapatmaya çalışacağız. Müdafaa yapan, mücadele eden ve terini son damlasına kadar savaşan bir takım yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Frutti Extra Bursaspor Genel Menajer Nedim Yücel ise Mart oyundan beri oyuncuların maç oynamadığını ifade ederken “Genç oyuncular ile yola çıktık. Çok tecrübeli yerli ve kariyerli olan yabancı oyuncularla adaptasyon sürecini çabuk atlatacağımızı düşünüyorum. NBA kapısında olan ve orada oynayıp ilk kez Avrupa‘da oynayacak olan yabancı oyuncularımız bu süreci kolay atlatırsa Bursaspor taraftarına izlemesi çok keyif veren bir takım izlettirmek istiyoruz. Cumartesi günü üç oyuncu gelecek. Bir oyuncu ile anlaşmak üzereyiz. Perry Jones‘un bir pasaport sorunu var. O da takıma dahil olunca tam kadro çalışmaya başlayacağız. Uludağ İçecek tarafı bizlere çok destek oldular. Onların maddi ve manevi desteği çok önemli.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı