Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Bursaspor son çeyrekte!

Frutti Extra Bursaspor, 7Days EuroCup A Grubu 16. Haftasında İtalyan ekibi Venezia'yı konuk ederken başa baş geçen maçı son çeyrekte kaybetti.

Mücadeleye Derek Needham, Anthony Clemmons, Onuralp Bitim, David Dudzinski ve Zach Auguste 5’i ile başlayan yeşil-beyazlılar maçın ilk sayısını Derek Needham‘ın 3 sayılık basketi ile buldu. Konuk ekibin ilk sayıları Mitchell Watt‘ın 2 sayılık basketi ile geldi. Çeyreğin ilk 5 dakikası 19-13 Bursaspor‘un üstünlüğüyle geçildi. Venezia son hücumu değerlendiremeyip top kaybı yaparken Frutti Extra Bursaspor da son hücumu değerlendiremeyince ilk çeyrek yeşil-beyazlıların 29-24 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrek başa başa geçerken Frutti Extra Bursaspor‘da Zach Auguste ve Onuralp Bitim takımı taşıyan oyuncular oldu. Devreye iki dakika kala 41-38 önde giren yeşil-beyazlı takım son dakikaya ise 45-41 önde girerken devreye ise 47-45 üstünlükle girdi.

İki takımın da skor anlamında arayı açamadığı 3. çeyrekte son periyoda 5 dakika kala skor 57-57 eşitlikle geçildi. 26. dakikayı konuk ekip 57-62 önde geçti. Bu dakikaya kadar Bursaspor‘dan Onuralp Bitim 19, Zach Auguste 12, Derek Needham 11 ve David Dudzinski 10 sayı ile yeşil-beyazlı takımda çift haneli sayılara ulaşan oyuncular oldu. 29. dakika 62-62 eşitlikle geçildi. Final periyoduna önde giren ekip 64-63‘le Frutti Extra Bursaspor oldu.

Final periyoduna Onuralp Bitim‘in smacı ile başlayan Bursaspor‘da Derek Needham çeyreğin hemen başında 4 faulle kenara geldi. Konuk ekipte Michael Bramos‘un üst üste 3 sayılık basketleriyle 33:17’de fark Venezia lehine 6 sayıya (66-72) çıktı. Maçın bitimine 3 dakika kala far 8 sayıya çıktı (71-79). Maçın bitimine 2 dakika 18 saniye kala David Dudzinski‘nin faul atışları ile fark 6 sayıya 73-79 düştü. Kalan dakikalarda Bursasporlu oyuncuların çabaları farkı kapatamayınca karşılaşmayı konuk ekip Venezia 73-89 kazandı.


SALON: Nilüfer Tofaş Spor Salonu

HAKEMLER: DDanıel Hıerrezuelo, Eduard Udyanskyy, Denıs Hadzıc

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR: Tarık Sezgün , Yiğitcan Saybir, Mithatcan Özalp, Derek Needham, Enes Berkay Taşkıran, Ömer Utku Al, Onuralp Bitim, Zach Auguste, David Dudzinski, Audrey Dawkins, Nihat Atalan, Anthony Clemmons

UMANA REYER VENİCE: Amedo Tessitori, Jordan Parks, Kendrick Ray, Michael Bramos, Riccardo Moraschini, Yayson Granger, Matteo Chillo, Jeff Brooks, Derek Willis, Mitchell Watt

1.PERİYOT: Frutti Extra Bursaspor 29-24

DEVRE: Frutti Extra Bursaspor 47-45

3.PERİYOT: Frutti Extra Bursaspor 64-63

5 FAUL ALANLAR: Dk 35:53 Jordan Parks / Dk 38:32 Anthony Clemmons, Dk 39:35 Zach Auguste

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı