Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Bursaspor istediğini aldı

Basketbol Süper Ligi 8.hafta mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor deplasmanda Bahçeşehir Koleji ile karşı karşıya geldi.

İlk çeyrekte her iki takımda etkili savunma performansı gösterdi. Üzerindeki durgunluğunu üzerinden atan ilk takım Frutti Extra Bursaspor oldu. Derek Needham ile gaza basan Bursaspor, çeyreğin sonuna doğru savunmada biraz olsun düşünce ilk çeyrek, 19-16 Bursaspor’un üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe daha iyi başlayan taraf konuk ekip oldu. İlk çeyrekteki hataları bu çeyrekte yapmayan Bursaspor, rakibine oranla daha iyi hücum etti ve her geçen dakika farkı açarak çift hanelere kadar çıkardı. Jerry Boutsiele’nin bireysel çabaları farkın tek hanelere inmesine yetmedi. İlk yarıyı Frutti Extra Bursaspor, 45-32 üstün tamamladı.

Üçüncü çeyreğe daha istekli başlayan ev sahibi ekibi oldu. Savunmada rakibini hataya zorlayan Bahçeşehir Koleji, farkı eritmeye başladı. Boutsiele’nin yanına destek Kasey Shepherd’dan geldi ve fark kapandı. Çeyreğin sonuna doğru ritme giren Bursaspor, farkı 6 sayıya çıkararak son çeyreğe 57-51 üstün girdi.

Son çeyrekte ev sahibi ekibinin öne geçme çabaları sonuç verdi. İstediği hücumları bulmasıyla birlikte Bahçeşehir Koleji, oyuna ortak oldu ve maçta ilk defa öne geçti. 62-61 Bu andan itibaren toparlanan konuk ekip, son anlarda daha az hata yapan taraf oldu. Mücadeleyi Frutti Extra Bursaspor, 74-69’luk skorla Bahçeşehir Koleji’ni mağlup ederek ligde 2 maç aradan sonra kazandı.


Çeyrek skorları:

1.Çeyrek: 16-19
2.Çeyrek: 32-45
3.Çeyrek: 51-57

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı