Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Bursaspor çabaladı ama…

Frutti Extra Bursaspor 7Days Eurocup B Grubu’nda Gran Canaria ile karşılaşırken sahadan mağlup ayrıldı.

Frutti Extra Bursaspor karşılaşmaya Needham, Freeman, Andrews, Dudzunski ve Hayes 5’i ile maça başladı. Karşılaşmada iki takımda ilk iki hücumdan boş dönerken Gran Canaria‘da Diop karşılaşmanın ilk basketini bulan isim oldu. Bursaspor ise ilk sayılarını Hayes‘in turnikesi ile buldu. Maçın ilk dört dakikası konuk ekibin 05-09 üstünlüğü ile geçilirken skor Gran Canaria lehin 05-12 olduğunda Dusan Alimpijevic mola aldı. Molanın ardından Hayes ve Dudzunski ikilisinin hücumunda top çemberde kaldı ancak Dudzunski‘nin müdahalesi ile top çemberden geçti. Çeyreğin bitimine beş dakika kala Dudzunski‘nin  sayısı ile skor 09-14 oldu. Bu dakikalarda konuk ekip kolay basketler bulurken Frutti Extra Bursaspor ise Dudzunski ile skor bulmaya çalıştı. Andrews‘in üçlüğüyle yeşil-beyazlılar son 1:23 dakika kala 14’üncü sayısını buldu. Çeyreğin bitiminin son hücumunda Andrews‘in üçlüğüyle fark 7 sayıya düştü 19-26. Çeyreğin son hücumunu Gran Canaria değerlendiremeyince konuk ekip ilk çeyreği 19-26 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Bursaspor başlarken ilk üç hücumdan boş döndü. Konuk ekip bu boş dönüşleri üç hücumda altı sayı ile cezalandırdı. Alimpijevic fark 13 sayıya çıkınca molayı aldı. Molanın ardından toparlanan yeşil-beyazlılar çeyreğin bitimine dört dakika kala farkı yedi sayı düşürdü. Devreye konuk ekip Gran Canaria 38-45 önde girdi.

Bursaspor üçüncü çeyreğe etkili girdi ve farkı tek hücumlu sayılara düşürdü. Üçüncü çeyreği ilk dört dakikasında skor Gran Canaria lehine 47-53 ile geçildi. Konuk ekip beş dakika kala farkı 10 sayıya çıkarttı 47-57. Bursaspor üst üste boş döndüğü hücumların ardından Freeman ile sayıyı buldu ve farkı yeniden tek haneli sayılara düşürdü. Devrenin bitimine dört dakika kala fark 14 sayıya çıktı (49-63). Gran Canaria son çeyreğe 49-69 önde girdi. Bursaspor bu çeyrekte 11 sayı atarken konuk ekipse 24 sayı kaydetti.

Bursaspor son çeyreğe baskılı başladı. Yeşil-beyazlılar üç pasla Brown ile iki sayıyı buldu ve fark 18 sayıya indi (53-71). Bursaspor maçın başından beri 33 dakika içinde 13 top kaybı yaptı. Hayes‘in faul atışlarından bulduğu sayılar ile son 4:50’de skor önce 18’e ardından 4:44’te de Dudzunski‘nin üçlüğü ile 15’e düştü. Gran Canaria‘nın boş hücumu sonrası Dudzunski‘nin son dört dakika kala üçlüğü farkı 12’ye düşürdü. Hayes ile fark 3:30’da 11 sayıya düştü. Freeman‘ın turnikesi farkı tek sayılara düşürdü 70-79. İki dakika kala fark yeniden 11 sayıya çıkarken Ömer Utku al ile hücumdan boş döndük. Konuk takımın boş hücumu sonrası son 1:14 dakika kala Ömer Utku Al‘ın turnikesi farkı yeniden 9 sayıya düşürdü. Kalan dakikalarda Bursaspor‘un çabası farkı kapatmaya yetmedi ve yeşil-beyazlılar sahadan 74-85 mağlup ayrıldı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı