Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Bursaspor 96-89 JL Bourg

7DAYS EuroCup’ta B Grubu’nda Frutti Extra Bursaspor, JL Bourg'u konuk etti.

Karşılaşmaya konuk ekip başlarken mücadelenin ilk sayısını Chassang ile JL Bourg buldu. Frutti Extra Bursaspor‘un ilk sayısı ise Onuralp Bitim‘den geldi. JL Bourg maça 9-0’lık bir seri ile başlarken yeşil-beyazlı takım buna Andrews‘un faul atışlarından bulduğu sayılar ile son verdi. Karşılaşmanın ilk üç dakikası JL Bourg‘un  04-11 üstünlüğü ile geçildi. Bursaspor, Dudzunski‘nin pota altından bulduğu basket ile skoru altıncı dakikada 06-11’e getirdi. Andrew Andrews‘un üçlüğü ile beşinci dakikada fark iki sayıya indi (09-11). Yeşil-beyazlılar çeyreğin son hücumunda Andrews‘un iki sayılık basketi ile skoru 17-25 yaptı ve ikinci çeyreğe konuk ekip önde girdi.

JL Bourg ikinci çeyreğin başında farkı 11 sayıya çıkarttı (19-30). Onuralp Bitim‘in çeyreğin ikinci dakikasındaki üç sayılık basketi ile fark sekiz sayıya düştü. Bursaspor‘da Holland ve Needham üst üste iki üçlük sayı ile farkı eritme adına olumlu katkı verdi. Devreye üç dakika kala JL Bourg farkı 12 sayıya çıkarttı. Konuk ekip devreyi 9 sayı farkla 44-53 önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte de konuk ekip yüzdeli atışlarıyla mücadeleyi önde götürdü. Yeşil-beyazlılar,Holland ve Andrews‘un basketleri ile çeyreğin bitimine bir dakika kala farkı beş sayıya indirdi (65-70). Bursaspor periyodun son çeyreğin muhteşem oynadı ve 16 sayıdan geriden gelerek son gelerek çeyreğe 72-72 eşitlikle girdi.

Frutti Extra Bursaspor son çeyreğe Metin Türen‘in basketi ile başladı ve maçta ilk kez (74-72) öne geçti. Karşılaşmanın bitimine altı dakika kala konuk ekip 76-78 öne geçti. Hayes‘in smacı ile son beş dakikaya JL Bourg 78-79 önde girdi. Needham‘in iki faul atışı ile Bursaspor 4.34 dakika kala yeniden öne geçti (80-79). Derek Needham‘ın 3.47 dakika kala üçlüğü ile yeşil-beyazlılar farkı dört sayıya çıkarttı (83-79). Bursaspor son iki dakikaya 90-81 önde girdi. Yeşil-beyazlılar farkı dokuz sayıya çıkartmasına rağmen son bir dakika kala fark 3 sayıya düştü. Hayes‘in iki sayılık basketi ile fark Bursaspor lehine beş sayıya çıktı (92-87). Bitime 29.7 saniye kala Andrews‘un faul atışları ile yeşil-beyazlılar fark yeniden beş sayıya çıktı. JL Bourg hücumunda Onuralp Bitim‘in bloku rakibe sayı şandı vermedi ve Bursaspor karşılaşmayı 96-89 kazandı.


SALON: Nilüfer Tofaş spor Salonu

HAKEMLER: Seffi Shemmes, Deniz Hadzic, Steve Bittner

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR: John Holland, Tarık Sezgün, Mithat Can Özalp, Derek Needham, Metin Türen, Birkan Batuk, Ömer Utku Al, Onuralp Bitim, Andrew Andrews, Kevarrius Hayes, Ayberk Olmaz, David Dudzinski

JL BOURG: A. Bouba, R. Sulaimon, A. Chassang, H. Benitez, C. Harris, P. Pelos, J. Jones, J. Williams, M. Roos, A. Julien

1.PERİYOT: Frutti Extra Bursaspor 17-25 JL Bourg

DEVRE: Frutti Extra Bursaspor 44-53 JL Bourg

3.PERİYOT: Frutti Extra Bursaspor 72-72 JL Bourg

5 FAUL: (Dk. 39:31) A. Chassang

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı