Bursaspor İnfo Yatırım

Frutti Extra Bursaspor 102-92 Nanterre 92

Frutti Extra Bursaspor, Eurocup 10. hafta mücadelesinde iki günde ikinci kez karşılaştığı Nanterre 92 ile Nilüfer Tofaş Spor Salonu'nda oynadığı maçı da kazandı.

Hava atışını Kenny Kadji ile kazanan Frutti Extra Bursaspor maça başlarken ilk hücumdan boş dönünce konuk ekip Nanterre 92’in etkili oyun kurucusu Warren ile üç sayılık basket buldu. Yeşil-beyazlı takımın ile sayıları ise Can Maxim Mutaf’tan geldi. Konuk ekip ilk 9 sayısını üçlük ile buldu. Bu bölümde Nanterre 92 üçlük atışlarda yüzde yüzlük isabet oranı sağladı. Konuk ekip ilk üç dakikayı 02-12 önde geçti. Konuk ekip ilk beş dakikayı 09-18 önde tamamladı. Nanterre 92 son iki dakikaya 14-28 önde girince Dusan Alimpijevic mola aldı. Molanın ardından biraz toparlanır gibi olan yeşil-beyazlı oyuncuların çabasına rağmen ilk çeyrek Nanterre 92’nin 20-35 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe iyi başlayan ekip Frutti Extra Bursaspor oldu. Yeşil-beyazlılar ikinci çeyreğin ilk beş dakikalık bölümünde 15 sayı bulurken konuk ekip bu sürede 9 sayı buldu. Çeyreğin ikinci yarısını iyi değerlendiren takım ise Nanterre 92 oldu. Konuk ekip çeyreğin bitimine bir dakika kala 9 sayı farkla önde girdi 41-50. Bursaspor devreye 45-54 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe iki takım da dengeli başladı. Bu çeyreğin ilk dört dakikasında Bursaspor 11 sayı bulurken konuk ekipse 13 sayı buldu ve son altı dakikaya Nanterre 54-63 önde girdi. Oğuz Savaş’ın pota altından dört dakika kala bulduğu basketle fark altı sayıya düştü 61-67. Konuk ekip iki hücumdan boş dönünce Munford cezayı kesti ve fark 4 sayıya kadar düştü 63-67. Çeyreğin bitimine üç dakika kala Warren’in üçlüğü farkı 7 sayıya çıkarttı. Bu üçlüğe Perry Jones üçlükle yanıt verince 2:33 dakika kala fark yeniden 4 sayıya düştü.  Konuk ekip kritik hücumdan boş dönünce Perry Jones’un üçlüğü farkı bir sayıya düşürdü 69-70. Bursaspor son çeyreğe 72-72 eşitlikle girdi.

Bursaspor dördüncü çeyreğin başında Malik Newman’ın üçlüğüyle maç başından beri ilk kez öne geçti 75-72. Bursaspor 8 dakika kala Xavier Munford’un üç sayılık basket ve faul atışından bulduğu bir sayı ile farkı 5’e çıkarttı. Konuk ekip hücumlardan boş dönen Bursaspor’a cezayı kesti ve bitime yedi kala kala bir sayı farkla öne geçti 79-80.  Mücadelenin bitimine 5:30 dakika kala Xavier Munford’un üçlüğüyle Bursaspor farkı dört sayıya çıkarttı 86-82. Ateş alan Munford’un sıcak eli farkı 6 sayıya çıkarttı 89-83. Yeşil-beyazlılar 2:30 dakikaya Can Maxim Mutaf ve Munford’un basketleriyle 11 sayılık farkla girdi. Can Maxim Mutaf’ın 1:39 saniye kala attığı üçlükle 100 sayıyı buldu. Oğuz Savaş bir dakika kala farkı 13 sayıya çıkarttı 102-89. Karşılaşma 102-92 sona erdi.

Frutti Extra Bursaspor bu sonuçla rakibini iki günde ikinci kez mağlup ederek ikinci galibiyetini aldı.

 

Salon: Nilüfer Tofaş Spor Salonu

Hakemler: Sinan İşgüder, Gentian Cici, Arturas Suksys 

Frutti Extra Bursaspor: Tevfik Akdamar (), Xavier Munford (), Perry Jones (), Lamar Peters (), Malik Newman (), Oğuz Savaş (), Can Maxim Mutaf (), Kenny Kadji (), Kaan Çorbacı (0)

Nanterre 92: Johnny Berhanemeskel (), Florian Fortas (), İvan Fevrier () , Damien Bouquet (), Alpha Kaba (), Brian Conklin (), Samuel Eyango-Dingo (), Tyler Stone (), Chris Warren ()

1.Çeyrek: Frutti Extra Bursaspor 20-35 Nanterre

Devre: Frutti Extra Bursaspor 45-54 Nanterre

3.Çeyrek: Frutti Extra Bursaspor 72-72 Nanterre

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı