Frutti Extra Bursaspor

Ender Arslan “Biz hedefimize ulaşırız”

Frutti Extra Bursaspor’un kaptanı Ender Arslan Kent Gazetesinin sorularını yanıtladı. Korona Virüs nedeniyle askıya alınan liglerle alakalı da konuşan Ender Arslan “Yarım kalan bir hedefimiz var. Ligler devam ederse o hedefi tamamlayacağız” dedi.

Geldiği günden beri takıma ciddi katkı sağlayan ve kariyeriyle oyunculara rol model olan kaptan Ender Arslan Bursa’ya nasıl hayran olduğunu anlattı. Yeşili ve mutfağına hayran olduğunu söyleyen Arslan “İnsanlar şehrine bağlı ve aşık. Bu da ayrı ve özel bir durum” dedi.

Öncelikle salgın yüzünden liglere ara verildi ve hala belirsizlik var bu durum sizleri nasıl etkiliyor?

Tabii ki salgın nedeniyle lige ara verildi. Belirsizlik oluştu ama öncelikle düşüncemiz bu salgından kurtulmak ve salgının sona ermesi. Daha sonra oynanıp, oynanmamasına göre karar alınınca neler yapacağımızı düşünmek. Şuanda evimizdeyiz ancak bizi çok olumlu etkilediğini söyleyemeyeceğim.

Frutti Extra Bursaspor olarak sezonu nasıl geçirdiniz? İlk sene olmasına rağmen takımın durumu sizce nasıl?

Sezonu açıkçası iyi geçirdiğimizi düşünüyorum. Sezon başı çokta erken kurulmadık ve takımında ilk sezonuydu. Ben sezonu iyi geçirdiğimizi, hatta devam ederse Play-Off ile sonuçlanacağını düşünüyorum. Teknik ekip, sporcular ve taraftarla birlikte iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum.

Takım içerisinde ki hava nasıl? Ligler tekrardan oynanması halinde sıralama nasıl olur?

Bu konuda çok şanslıyız. Takım içerisinde gerçekten çok iyi bir hava vardı. Arkadaşlık, dayanışmanın üst düzeyde olduğu bir hava vardı. Ben kaptan olarak çok güzel bir sezon geçirdim. Teknik ekip, staff ve oyuncular içerisinde en ufak bir huzursuzluk yaşamadık. Huzur anlamında çok iyi bir sezon olduğunu söyleyebilirim. Liglere devam edilirse az önce de söylediğim gibi. Kendi açımızdan Play-Off’ta olacağımızı düşünüyorum. Diğer takımlar için bir şey diyemem ama biz hedefimize ulaşırız.

Takım içerisinde en iyi anlaştığın 3 isim diye sorsam kimleri söylersin?

İsim vermem çok haksızlık olur. İç, içe bir takımdık. Daha önce de bir birimizi yakından tanımış olmanın bir yakınlığı var. Evren Büker ile. İzzzet, Tuğberk, Maksim, Tevfik ve yabancılar herkes karakterli ve iyi insanlar. İsim vermek gerçekten haksızlık olur.

Kariyerin boyunca unutamadığın bir maç ve an hangisi?

Kariyerim boyunca unutmadığım oyuncular var. Dünya şampiyonasında Kerem Tunçeri’nin son saniye turnikesi. O an benim 20 küsür yıllık kariyerimde unutamadığım an oldu. Onun haricinde böylesine bir an hatırlamıyorum.

 Oynadığın liglere bakıldığında İNG Basketbol Süper Ligi’nin konumu ne olur?

Ben zaten bir sezon yurt dışında oynadım. Onda da Adriyatik, Yunan ve İspanya ligini görme fıresatım oldfu. Belki İspanya ligi önümüzde olabilir ama ufak bir farkla. Bence bizim ligimiz Avrupa’nın en iyileri arasında.

 

Türkiye’de ve Dünya’da iki farklı isim vermen gerekirse en beğendiğin basketbolcular kim?

Türkiye ve Avrupa’nın en iyi oyuncusu Shane Larkin ancak Dünya’da Lebron James ve Luka Doncic ona ayrı bir sempatim var. Kendisini ayrıca takip ediyorum.

Serkan Erdoğan ile çalışmak ne anlam ifade ediyor?

Benim için anlamı çok büyük. Biz hocayla takım ve oda arkadışken böyle bir durumun hayalini kurardık. Sezon başında bu durum ortaya çıktığında heyecanlandım. Onun ilk sezonunda ona faydam dokunsun istedim. Çok keyifli bir sezon geçiriyorduk ve devam ederse geçirmeye devam edeceğiz. Ancak onunla bu anlamda çalışmak oldukça keyifli.

Ligler tescil edilmeli mi? Yoksa ileri bir tarihte oynanmalı mı?

Ligler önümüzde ki 1 ay içerisinde oynamaya başlanırsa eğer bence oynanmalı. Eğer ki onun dışında gelişecek bir senaryoda ligler tescil edilmeli. Sonuçta önümüzde ki sezonun bütçeleri ne olacak, ne zaman başlayacak bunlar ayrı senaryolar. Yakın bir tarihte başlatılacaksa oynanmalı. Onun dışında bu haliyle tescil edilmeli.

Bursaspor taraftarı senin için ne anlam ifade ediyor?

Gelmeden öncedce çok önemli bir taraftar desteği olduğunu biliyordum. Gelip yaşadıktan sonra benim için süper bir tecrübne oldu. Bursaspor taraftarı takımına inanılmaz destek veren ve ne olursa olsun her koşulda yanında olan bir taraftar. Bu sezon elde ettiğimiz başarıda onların etkisi çok büyük. Benim için çok güzel bir tecrübe oldu diyebilirim.

Bursa’nın hangi kültürü daha çok hoşuna gitti?

Bursa’da özellikle Bursa’lı insanların şehri sahiplenmesi İstanbul’da rastlanacak durum değil. Uzun yıllar İstanbul’da yaşadım. Bursa’da insanlar şehri sahipleniyor bu süper bir durum. Mutfağı, trafiğin az olması ve yeşili bu şehirde sevdiğim şeyler.

Son olarak taraftara bir mesajın var mı?

Öncelikle geride bıraktığımız sezon için onlara teşekkür ederiö.Dediğim gibi her koşulda bizi desteklediler, büyük bir güç oldular. Umarım bu salgın kontrol altına alınabilir ve yarım kalan hedefimizi tamamlarız. Olur da oynanmazsa bu takımın kaptanı olarak taraftara çok teşekkür ederim. Bize çok büyük güç verdiler. Umarım bundan sonra kiseneler de de bu destek artarak devam edecek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı