Frutti Extra Bursaspor

Ender Arslan “Bırakıyorum çünkü…”

Basketbolu bu sezon sonunda bırakma kararı alan, yıllarca Anadolu Efes, Galatasaray ve Milli Takım'da büyük başarılar kazanan Bursasporlu Ender Arslan, "Ayak Çizgi" prorgamının konuğu oldu. Efe Can Önal'ın sunduğu programa Necip Kapanlı da konuk olarak katıldı.

Yaz aylarım çok dolu geçti ve fiziksel olarak yıprandığımı hissettim. Bazı şeyleri eski standartlarımda yapamadığımı hissedince bırakma kararı aldım.

Antrenörlük yapacağım ama bilmediğim çok şey olduğunun farkındayım. Bu nedenle aşağılarda başlayıp daha sağlam gelmeyi planlıyorum.

Beni en çok etkileyen antrenör Ergin Ataman. Ergin Abi‘nin soğukkanlı kalması çok büyük bir özellik. Kritik dakikalarda çok rahat karar verebilen bir koç ve takıma kazanmasını aşılaması çok etkileyici.

Beni oynatan antrenör oldu, oynatmayan oldu. David Blatt oynatmadı ama hem beğenirim, hem de severim. Ama Perasovic bana karşı dürüst olmadı.

Genç oyuncuların bizlere göre işi daha zor. Ben A Takım’a çıktığımda 3 yabancı vardı. Çok yetenekli gençler var ve tembel olduklarını düşünmüyorum.

Bizim zamanımızda Türkiye‘de paralar çok büyüktü, şimdi Avrupa ile eşitlendi. Avrupa’da Türk oyuncuların yeteneğine, fundamentaline bir saygı var. Avrupa‘ya gitmelerinin tam zamanı.

Takım arkadaşımı yol arkadaşı olarak gördüm ve herkesle ilişkilerim iyi oldu.

Basketbolda faul alabilmek, faulü göstermek de bir sanattır. Bunu Yunan, Sırp, İspanyol oyuncular çok iyi yapıyor. Benim de yaptığım olmuştur. Konu hakemi yanıltmak değil, rakipten darbeyi almak. Kafayı geri atmak ise hakemin faulden emin olması ile ilgili…

Kısa boylu oyuncuların çok ciddi avantajları da var. 1.75’lik oyuncuyu savunmak dünyanın en zor işidir. Tabii şutlarını da geliştirmeleri gerekir.

Kaynak
Basketfaul.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı