Bursaspor İnfo Yatırım

Dusan Alimpijevic “Maçı oynamak çok zordu!”

Frutti Extra Bursaspor baş antrenörü Dusan Alimpijevic, 92-82 kazandıkları maçtan sonra basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

7Days EuroCup A Grubu’nun 14’üncü haftasından ertelenen maçta temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, Fransa‘nın Mincidelice JL Bourg en Bresse takımını 92-82 yendi.

Frutti Extra Bursaspor Baş Antrenörü Dusan Alimpijevic maçtan sonra basın toplantısında şu ifadeleri kullandı;

“Öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu durum sebebiyle spordan ve basketboldan bahsetmek gerçekten çok zor ama hayatın kötü taraflarından birisi de ne kadar trajedi yaşanmış olursa olsun bir şekilde hayata devam etmeliyiz.

Bu maçı oynamak kesinlikle çok zordu çünkü duygusal bir maç oldu ve EuroCup‘ta bizim grubumuzda bizim kadar maçlara ara veren bir takım olmadı.

Bir aylık aranın ardından hücumdaki akışkanlığımızı gerçekleştirmek gerçekten çok zordu. Bugün 92 sayı atmış olabiliriz ama hücumda yeteri kadar akıcı oynayamadık. Özellikle savunma konusundaki hatalarımızı en aza indirmeliyiz, birbirimizi daha iyi anlamalı ve daha uyumlu olmalıyız.

Böyle bir durumda bu maçı oynamak gerçekten çok zordu bu nedenle oyuncularımı gerçekten tebrik etmek istiyorum çünkü bu maçı kazanmak takımımız, taraftarımız ve ülkemiz için çok önemli ve anlamlıydı.

Taraftarlarımıza ayrıyeten teşekkür etmek istiyorum yine harika bir ortam yarattılar ve bize destek oldular.

Anadolu Efes ve Cluj maçlarından sonra yine Bursa‘da taraftarımızın önünde çok kritik bir maça çıkacağız ve taraftarlarımıza her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacak.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı