Frutti Extra Bursaspor

Dusan Alimpijevic: “Hiç olmadığı kadar savaşacağız ve gerekirse sahada öleceğiz”

Frutti Extra Bursaspor’da başantrenör Dusan Alimpijevic, 7DAYS EuroCup’taki rakipleri hakkında konuştu.

Frutti Extra Bursaspor’da başantrenör Dusan Alimpijevic, 7DAYS EuroCup’taki rakipleri hakkında konuştu.

Dusan Alimpijevic’in açıklamaları şu şekilde:
“Öncelikle taraftarlarımızdan ayaklarımızın yere basmasını rica ediyorum. Gördüğünüz gibi 9. torbadan kuraya katıldık. Hiç olmadığı kadar savaşacağız ve gerekirse sahada ölecek, bize verilen sevginin karşılığını vermeye çalışacağız. Grupta daha öncede EuroLeague’de oynamış ve ciddi bütçelere sahip takımlar var. Bu takımlardan bazılarının hedefi EuroCup’ı kazanarak tekrar EuroLeague’e ulaşmak. Burada mücadele etmenin camiamıza ve takımımıza ne ifade ettiğini biliyoruz ve bu kupada gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Transfer dönemini erken tamamladığımız için avantajlıyız. İmzalayabildiğimiz en iyi oyuncularla imzaladığımızı düşünüyoruz. Gerçekçi davranarak, ayaklarımız yere basarak bu kupada devam etmek istiyoruz. Bu sene taraftarlarımıza çok ihtiyacımız var çünkü bir taraftar gücü olmadan neredeyse hiçiz ama taraftarlarımızla çok şey başarabiliriz. Geçen seneki gibi, zor dönemde zor olanı yapıp bizi desteklemişlerdi, kazanırken desteklemek kolaydır ama bu sene de kötü bir döneme girdiğimizde bizi destekleyeceklerine inanıyoruz.”

Bursaspor, EuroCup’ta B Grubu’nda Valencia Basket, Promitehas Patras, Gran Canaria, Buducnost VOLI Podgorica, Virtus Segafredo Bologna, Cedevita Olimpija Ljubljana, Mincidelice JL Bourg en Bresse, ratiopharm Ulm, Umana Reyer Venice oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı