Bursaspor İnfo Yatırım

Darüşşafaka 79-75 Frutti Extra Bursaspor

Milli ara sonrası hafta içi oynanan mücadelede Frutti Extra Bursaspor deplasmanda Darüşşafaka'ya 79-75 mağlup oldu.

Maçın kader pozisyonunda 4 faul ile sahada olan Doğuş Özdemiroğlu maç topunu rakibinin elinden çalarak maça son noktayı koydu.

İlk çeyrek iki taraftan gelen ufak serilerle geçti. Kısa sürelerde yapılan üretimler ile ritim bulmaya çalışan takımlar tam bir üstünlük kuramadı. Yine de çeyrek sonunda biraz daha iyi oynayan Bursaspor ilk çeyreği 22-16 önde tamamlamayı bildi.

İkinci çeyrek de benzer şekilde dengede başladı. Kombine savunmalar ile rakibin düzenini bozmaya çalışan Daçka ilk bölümde olmasa da çeyreğin devamında başarılı oldu. Frutti Extra Bursaspor‘un top kayıplarını kullanan Daçka hızlı hücumlarla skor üstünlüğünü de eline almayı başardı. Devre arasına 17-6’lık seri ile 42-39 önde giren taraf Daçka oldu.

Üçüncü çeyrekte hücum kalitesi bir hayli düştü. Bursaspor top dolaştırmak yerine bireysel çözümlere yönelince oyun ve skor üstünlüğü tamamen Darüşşafaka‘ya geçti. Çift hanelere fark 24. dakiakda 54-43 ile çıktı. Mola sonrası toparlanan Bursaspor 8-3’lük serisiyle farkı yeniden 5 sayıya indirdi. Çeyreğin son saniyesinde Troy Caupain’in üçlüğü ile son çeyreğe 66-57 gidildi.

Son çeyreğe düşük tempoda girildi. Karşılıklı isabetler ile çeyreğin ilk kısmında fark sabit kaldı. 4 dakikaya yayılan 5-0’lık Bursaspor serisi maça heyecan getirdi. Bir türlü hücumda organize olamayan  Daçka Mccullough’un zor turnikesiyle nefes aldı. Dudzinski‘nin üçlüğü maçı ortaya getirdi. Onuralp‘in atletik yeteneklerini konuşturduğu tip ile skor 1.45 kala 73-73 ile eşitlendi. Caupain çizgiden tek isabet bulurken boş hücumlar sonrası Mccullough‘un isabeti ile fark 3’e çıktı. Allerik Freeman farkı 1 sayıya indirdi. Serbest atışlar sonrası son 14 saniyeye 2 sayı farkla Daçka üstün girdi. Maç topunda Allerik Freeman‘ın elinden topu çalan Doğuş maça kasti faul sonrası noktayı koydu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı