Bursaspor İnfo Yatırım

Çekişmeli maç Frutti Extra Bursaspor’un

Frutti Extra Cup'ın dördüncü karşılaşmasında bu kez Frutti Extra Bursaspor sahne aldı.

Günün ilk maçında Aliağa Petkimspor Türk Telekom‘u 63-59 mağlup etti.

Turnuvanın ikinci karşılaşmasında Galatasaray NEF büyük çekişmeye sahne olan maçta Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basketbol‘u 78-76 yenmeyi başardı.

Frutti Extra Cup‘ın üçüncü karşılaşmasını ise ONVO Büyükçekmece Basketbol‘un Darüşşafaka Basketbol‘u 75-72 mağlup etmesiyle sonlandı.

Günün son maçında Frutti Extra Bursaspor‘un Mersin Büyükşehir Belediyespor maçı için tribünde yeşil-beyazlı taraftarlar da yer aldı.

Karşılaşmanın ilk sayısını Manisa ekibinden Evan Brunsima ile konuk ekip buldu. Bursaspor ise ilk sayısını Zach Auguste ile faul atışından buldu. Yeşil-beyazlılar karşılaşmaya tutuk başlarken ilk 3 dakikalık süreyi konuk ekip 8-3 önde geçti. Onuralp Bitim‘in faul atışlarından bulduğu basketler ile fark 2 sayıya (6-8) düştü. Anthony Clemmons, Zach Auguste ve Onuralp Bitim‘in sayıları ile Bursaspor çeyreğin bitimine 3 dakika kala 12-12 eşitliği yakaladı. Yeşil-beyazlılar son bölümde Enes Berkay Taşkıran, Yiğitcan Saybir, ve Onuralp Bitim ile sayılar bulunca ilk çeyreği 20-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Frutti Extra Bursaspor tamamı yerli oyunculardan oluşan 5’li ile başladı. Bu bölümde Ömer Utku Al, Ahmet Düverioğlu, Enes Berkay Taşkıran, Yiğitcan Saybir ve Onuralp Bitim sahada yer aldı. İlk 3 dakikayı 22-20 önde geçen Potanın Timsahları çeyreğin bitimine 5 dakika kala Anthony Clemmons‘un 3 sayılık basketi ile 28-22 önde girdi. Enes Berkay Taşkıran‘ın 3 sayılık basketi ile Bursaspor skoru 34-26’ya getirdi. Bu basket sonrası ko0nuk ekip mola aldı. Molanın ardından Javier Kruz ile konuk ekip sayı buldu. Bursaspor hücumunda Anthony Clemmons faul atışlarını sayıya çevirdi 36-28. Onuralp Bitim 3 sayılık basketi bulunca son 2 dakika kala fark 9 sayıya çıktı (39-30). Bursaspor son 3 hücumdan boş dönünce Manisa ekibi farkı 3 sayıya düşürdü ve dev re bu sonuçla sona erdi 41-38

Bursaspor 3. çeyreğe Anthony Clemmons‘un 3 sayılık basketi ile başladı. Onuralp Bitim‘in hücumunda 3 sayılık basketin ardından Derek Needham‘ın sayıları yeşil-beyazlıları önde tuttu. Üçüncü çeyrekte Onuralp üst üste üç sayılık atışı da sayıya çevirdi. Çeyreğin 5 dakikalık bölümünü Bursaspor 53-45 önde geçti. Derek Needham 4:40’ta 3 sayılık basketi potaya yolladı. Derek Needham‘ın harika pasında David Dudzunski basketi buldu. Frutti Extra Bursaspor son periyoda 60-55 önde girdi.

Son çeyreğin ilk sayıları üst üste Zach Auguste‘den geldi. Yiğitcan Saybir‘in smacı tribünleri ayağa kaldırdı (69-61). Maçın bitimine 5:45 dakika kala Ahmet Düverioğlu‘nun faul atışlarından bulduğu sayılarla skor 72-63 oldu. Clemmons‘un sayısı ve sonrasında top çalıp Enes Berkay Taşkıran‘ın sayıyı bulmasıyla fark 13 sayıya çıktı (76-63). Manisa ekibi bu basketin ardından mola aldı. Molanın ardından Bursaspor iki hücumdan boş dönüp Manisa ekibi iki hücumu değerlendirince bu sefer Dusan Alimpijevic mola aldı. Molanın ardından konuk ekip maçın bitimine 1:40 dakika kala önce 5’e 1:12 dakika kala ise 3’e düşürdü. Alimpijevic bir mola daha aldı. Moladan sonra Onuralp Bitim faul atışlarını skora çevirdi 80-75. Manisa ekibi hücumu iyi değerlendirince 55 saniye kala skor 80-78 oldu. Bursaspor hücumunda Dudzunski 39.1 saniye kala faul çizgisine geldi. Amerikalı oyuncu 2’de 1 yapuınca skor 81-78 oldu. Manisa son hücumdan boş dönünce Bursapsor mücadeleyi 81-78 kazandı.


SALON: Barış Spor Salonu

HAKEMLER:

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR: Tarık Sezgün, Yiğitcan Saybir 6, Mithatcan Özalp, Derek Needham 8, Enes Berkay Taşkıran 10, Berk Can Akın, Ömer Utku Al 3, Onuralp Bitim 20, Zach Auguste 9, David Duzdunski 8, Ahmet Düverioğlu 5, Anthony Clemons 12

BAŞ ANTRENÖR: Dusan Alimpijevic

MANİSA BŞB: Acar Şen, Oderah Anosike, Ata Kahraman, John Roberson, Kevin Kaspar, Javier Cruz, Berkay Sinirlioğlu, Tolga Kaan Birer, Ogün Sevinç, Mustafa Baki Görür, Yiğit Baran Sarıkaya, Evan Brunsima

BAŞ ANTRENÖR: Ceyhun Cabadak


1.Çeyrek: Frutti Extra Bursaspor 20-17

Devre: Frutti Extra Bursaspor 41-38

3.Çeyrek: Frutti Extra Bursaspor 60-55

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı