Bursaspor İnfo Yatırım

Bursaspor’un EuroCup maçları ertelendi

7DAYS EuroCup’taki mücadele eden Frutti Extra Bursaspor’un önümüzdeki hafta içinde Nanterre 92 ile oynayacağı karşılaşmalar yeşil-beyazlı ekipteki COVID-19 vakaları nedeniyle ertelendi.

7DAYS EuroCup’taki mücadele eden Frutti Extra Bursaspor’un önümüzdeki hafta içinde Nanterre 92 ile oynayacağı karşılaşmalar yeşil-beyazlı ekipteki COVID-19 vakaları nedeniyle ertelendi.

EuroLeague Basketbol’un aldığı COVID-19 protokolleri kapsamında sahaya 8 oyuncu çıkaramayan Bursaspor, yetkililerden maçın ertelenmesine yönelik talepte bulundu.

Bunun ardından 14 Aralık Pazartesi günü oynanması planlanan Nanterre 92 – Frutti Extra Bursaspor ve 16 Aralık Çarşamba günkü Frutti Extra Bursaspor – Nanterre 92 karşılaşmalarının ileride bir tarihte oynanmasına karar verildi.

Bursaspor’un Basketbol Süper Ligi’nde bu hafta oynaması planlanan Anadolu Efes karşılaşması da COVID-19 vakaları nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti.

EUROCUP’TAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

EuroLeague Basketbol Yönetimi, 2020-21 sezonu 7DAYS EuroCup programında değişikliğe gitti.

  • 14 Aralık Pazartesi günü oynanacağı açıklanan Nanterre 92 – Furtti Extra Bursaspor maçı askıya alındı. Bursaspor yetkilileri takımda minimum sekiz sağlıklı sporcu yer alamadığı için maçın ertelenmesini talep etti.
  • 16 Aralık Çarşamba günü oynanması planlanan Frutti Extra Bursaspor – Nanterre 92 maçı da ertelendi.

COVID-19 nedeniyle hazırlanan yönetmeliklere göre her maç üç defaya kadar ertelenebilir. EuroLeague Basketbol tüm takımlarla maçların yeniden oynanacağı tarihi en iyi seçeneklerle koordine edecek. Tarih onaylandıktan sonra EuroLeague Basketbol’un resmi platformlarından açıklanacak.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı