Bursaspor İnfo Yatırım

Bursaspor’un dev sponsorluğu resmileşti

Frutti Ekstra Bursaspor Basketbol takımının yeni isim sponsorluk anlaşması, bugün Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nda yapılan görkemli bir törenle yapıldı ve imzalar atıldı.

Bursaspor Basketbol AŞ’nin yeni isim sponsoru olan Uludağ İçecek’in önemli bölümlerinden biri olan ve Avrupa’da satışı yapılan Frutti Ekstra yönetimi ile yeşil-beyazlı yöneticiler bir araya geldi.

Bursasporlu taraftarlarından da ilgi gösterdiği imza törenine Uludağ İçecek Türk AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erbak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, Uludağ İçecek Türk AŞ Ceo’su Mete Öz, ortaklardan ve Bursaspor Kulübü eski başkanlarından Levent Kızıl ile birlikte Frutti Ekstra Bursaspor Basketbol AŞ Başkanı Sezer Sezgin,Genel Menajer Nedim Yücel, kaptan Ender Arslan katıldı.

Sunuculuğunu Bein SPORTS TV spikerlerinden Şükran Albayrak’ın yaptığı imza töreninde ilk konuşmayı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erbak yaptı. Uludağ ailesi tarafından yapılan her konuşmada Durmazlar ailesine teşekkür edilmesi dikkat çekti.

Frutti Ekstra Basketbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin “Basketbol şubemizi 5 yıl önce Süper Lig hedefiyle kurmuştuk. Bugün hedeflenen noktaya geldik. Buraya gelirken katkıları olan herkese teşekkür ediyorum. Yıllardır şehrimizin arkasında dağ gibi duran Uludağ İçecek, takımımızın isim sponsoru olmuştur. Takımın adına Uludağ ailesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra yapılan konuşmalarda konuşmacılar şunları söyledi:

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erbak “Geçmişi 400 yıla dayanan Bursalı bir aile olarak kulübümüzün yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerine girdikleri operasyondan zaferle çıkmalarını diliyorum. Futbol dışında basketbol branşında isim sponsorluğunu kabul ettik. Durmazlara katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum. Bayrağı bir Bursalı aileden aldık, yine bir Bursalı aileye bırakırız. Süper Ligde şampiyonluğu düşünüyoruz.”

ÖMER KIZIL

“Frutti Ekstra olarak Bursaspor’un isim sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz. Basketbola sponsor olmak bizim de hoşumuza gitti. Sponsorluklar uzun soluklu olunca firmaya faydalı oluyor. Bizim gibi diğer Bursalı firmalarda Bursaspor’a destek olmalıdır. Herkesi Frutti Ekstra içmeye davet ediyorum.”

METE ÖZ

“Sezer Başkan bizimle görüşmeye geldi ve isim sponsoru olmamızı istedi. Daha önceki sponsor Durmazlar ailesine teşekkür ediyoruz. Levent Kızıl Başkanımın yönetiminde Mali Asbaşkanlık yaptım. Kulüplerin ayakta durabilmesi için sponsorlara ihtiyacı var. Az bütçe ile kurulan bu iyi takımın yanında olmak istedik. İlk hedef 6-8 arasında olmak, önce Euro Cup, ardından da Eurolig’e katılmaktır. Avrupa’da da markamızı büyütmek istiyoruz. Sezer başkanımdan bir deplasman giderini karşılamak istiyorum. Hangi deplasmanı uygun görürse. Tüm Bursalı işverenlerinde buna destek olmalarını arzuluyorum.”

LEVENT KIZIL

“Futbol kulübünde başkanlık yaparken de en büyük sorun mali kaynak yetersizliği idi. Sürdürülebilir bir başarı için ekonomik destek şart. Benim kalbim temiz. Başkan olduğumda bu şehir arkamızda durmuştu. Şimdi de basketbol takımının arkasında olacağına, temiz kalpli insanlarla başarının geleceğine inanıyorum.”

ENDER ARSLAN

“Sezon başı yönetim kurulumuz fedakarlık yaparak bizi bir araya getirdi. Bizlerde çok sıkı çalıştık. Lige güzel bir başlangıç yaptık. Uludağ gibi bir markanın yanımızda olması sevindirici. Bizler sahada işlerimizi en iyi şekilde yaparak, kulübümüzü layık olduğu yere getirmek için mücadele vereceğiz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı