Bursaspor İnfo Yatırım

Bursaspor’dan müthiş gece!

Yeşil beyazlılar 7Days EuroCup’ta ikinci yarının ilk sınavında Slovenya temsilcisi Cedevita Olimpija Ljubljana ile karşı karşıya geldi.

Nilüfer Tofaş Salonu’nda oynanan Cedevita Olimpija Ljubljana mücadelesini Benjamin Jimenez, Vassilis Pitsilkas ve Dragan Porobic hakem üçlüsü yönetti.

Karşılaşmanın ilk sayısını Anthony Clemmons ile Frutti Extra Bursaspor buldu. Konuk ekip Cedevita‘nın ilk sayısı ise Alen Omic‘ten geldi. Yeşil-beyazlılar Dudzinski ve Clemmons‘un sayılarıyla 2. dakikayı 07-02 önde geçti. 6. dakika Bursaspor‘un 13 sayı farklı üstünlüğüyle 20-06 geçildi. Timsah 18 farkı 8:44’te 30-12 ile yakaladı. Frutti Extra Bursaspor ilk çeyreği 30-15 önde kapattı. İlk periyotta Dudzinski ve Celemmons 8’er sayı ile öne çıkan oyuncular oldu.

İkinci çeyreğe Yiğitcan Saybir ve Enes Berkay Taşkıran‘ın sayıları ile başlayan Potanın Timsahları zaman zaman duraksamasına rağmen rakibin kendisini yakalamasına izin vermedi ve devreye 55-41 önde girdi.

Frutti Extra Bursaspor 3. çeyreğe de etkili başlayan taraf oldu. 3 sayılık atışlarla rakibin direncini kıran yeşil-beyazlılar 26. dakikayı 21 sayı farkla önde kapattı. Etkili oyununu bu periyotta da sürdüren Bursaspor son çeyreğe 80-64 önde girdi.

Son periyotta da oyun üstünlüğünü bırakmayan yeşil-beyazlılara karşı sıkıntı yaşayan Cedevita‘da Baş Antrenör Jurica Golemac 33:16‘da çift ihtardan diskalifiye oldu. Frutti Extra Bursaspor son 5 dakikaya 95-77 önde girdi. 100 sayıyı aşan yeşil-beyazlı takım geceyi müthiş bir galibiyetle 111-93 kapattı.


SALON: Nilüfer Tofaş Spor Salon

HAKEMLER: Benjamin Jimenez, Vassilis Pitsilkas, Dragan Porobic

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR:  Tarık Sezgün, Yiğitcan Saybir, Mithatcan Özalp, Derek Needham, Enes Berkay Taşkıran, Ömer Utku Al, Onuralp Bitim, Zach Auguste, Dave Dudzinski, Nihat Atalan, Anthony Clemmons

CEDEVİTA OLİMPİJA LJUBLJANA:  Matic Rebec, Yogi Ferrel,  Rok Radovic, Marko Jeremic, Amar Alibegovic,  Edo Muric, Mirko Mijlajic, Josh Adams, Lovro Gnjiovic, Alen Omic

1.ÇEYREK: Frutti Extra Bursaspor 30-15

2.ÇEYREK: Frutti Extra Bursaspor 55-41

3.ÇEYREK: Frutti Extra Bursaspor 80-64

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı