Frutti Extra Bursaspor

Bursaspor zorladı ama…

ING Basketbol Süper Ligi'nde Frutti Extra Bursaspor deplasmanda karşılaştığı Pınar Karşıyaka, karşısında 19 sayıdan geri gelmesine rağmen mucize gerçekleştiremedi.

Takım hâlinde 13’ü ilk yarıda olmak üzere 19 asist yapan Kaf-Kaf asıl üstünlüğü ribaundlarda yarattı (42-33). İkinci şans sayılarında durum 12-2 idi. Yeşil-beyazlı ekipte Gian Clavell‘in 13/17 saha içi isabetiyle ürettiği 32 sayı, 6 ribaund, 2 asist, 1 blokluk katkı galibiyete yetmedi.

Frutti Extra Bursaspor maçın başında boyalı alana girmekte hayli zorlanırken guardlar top yönlendirmede büyük sıkıntı yaşadı ve top kayıplarının ardı arkası kesilmedi. Rakibinin aksine çoğu hücumda doğru bire biri oynayan, geçiş hücumlarında boş şutu bulan Pınar Karşıyaka skoru 6 dakikada 18-3’e getirdi. Bu anlarda Amath M’Baye dışarıdan, Tony Crocker içeriden Pınar Karşıyaka‘nın skor yükünü çeken isimlerdi. Bursaspor iyi savunma yaptığı bölümde fast-breaklerle 8-0’lık seri yakalasa da ilk çeyrek Karşıyaka‘nın 23-11’lik üstünlüğüyle sona erdi.

Pınar Karşıyaka ikinci periyotta da top trafiğini sürdürdü, ribaundlardaki ezici üstünlük istenen geçiş hücumlarına olanak sağladı. Hücumda Gian Clavell‘in penetreleri ve çabuk çıkarılıp isabet bulan birkaç şut dışında varlık gösteremeyen Bursaspor soyunma odasına umudunu koruyarak 14 sayı geride girdi (44-30).

İlk yarıda yeşil-beyazlıların bulduğu 30 sayının 17’si Clavell‘den gelirken Karşıyaka‘da M’Baye‘den gelen 15 sayının yanında 6 oyuncunun ürettiği 13 asist dikkate değerdi.

İkinci yarıda ilk 20 dakikada savunma ve organizasyon yönüyle öne çıkan Tony Taylor bu kez art arda üçlükleri kaydetti ve Karşıyaka farkı 19 sayıya çıkardı (49-30). Devamında Jordan Morgan‘ın Bursa uzunlarına kurduğu üstünlük Kaf-Kafı öne çıkarsa da konuk ekip Gian Clavell-Chris Jones ikilisiyle üçer üçer ilerledi ve son çeyreğe senaryo çok daha kötü olabilecekken yalnızca 11 sayı geride girdi (59-48).

Son çeyrekte Bursaspor‘un kolay top kayıplarından kaçınması Karşıyaka‘yı sete set hücum etmeye zorladı. Ev sahibi ekibin yarı saha hücumlarında yüzdesi hayli düşerken ikinci şans basketleri dışında skor üretmek Karşıyaka adına kolay görünmüyordu. Maç boyunca sorumluluk alan Clavell‘in yanına Gerald Robinson ve Chris Jones‘u ekleyip dışarıdan gelen sayılarla farkı eriten Bursaspor ribaundları riske etse de kısa 5’in avantajını en iyi şekilde kullandı. Böylece fark son 1 dakikaya girerken üçe indi (71-68).

Yunus Emre Sonsırma’dan kriz anında gelen üçlük farkı Karşıyaka adına 6’ya çıkarırken devamında Bursaspor 16 saniye kala, 74-71 gerideyken gerçekleştirdiği hücumdan yararlanamadı. Bu andan sonra Pınar Karşıyaka mucizeye izin vermeyip karşılaşmayı 76-71 kazandı.

Yoluyla
BasketFaul

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı