Bursaspor İnfo Yatırım

Bursaspor ile Dusan Alimpijevic imzaladı

Frutti Extra Bursaspor'da Baş Antrenörü görevine getirilen Dusan Alimpijevic için imza töreni düzenlendi.

Barış Spor Salonu‘nda yapılan imza törenine Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, baş antrenörlük görevine getirilen Dusan Alimpijevic, Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel ve basın mensupları katıldı.  34 yaşındaki genç koç Dusan Alimpijevic ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandı.

Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin imza töreninde yapılan açıklamada “Barış Spor Salonu‘nda geçtiğimiz sene soyunma odasını yenileme, potaların değişimi ve zemini değiştirmek için bir çabamız oldu. Bu sene yeni zemin üzerinde antrenmanlara başladık. Altyapı faaliyetlerimiz burada olacak. Oyuncular için barınma yeri var. Bursa ve Türkiye basketbolu için önemli bir hamle oldu. Başta Genel Menajerimiz nedim Yücel’e teşekkür ediyorum. Bu olanakların sağlanmasında desteği olan Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem, GSİM ve Uludağ İçicek AŞ‘ye teşekkür ediyorum. Bu sene sezon başladığında taraftarla oynamayı hedefledik bütün takımlar böyle düşünüyordu. Gelinen nokta itibariyle pandemiyle ilgili her geçen gün yükseliş sürüyor. Bizler gibi taraftardan gücünü alan camialar için bu çok zor. Geçen sezonu güzel bir yerde tamamladık. Pandemi olmasaydı daha da iyi bir yerde olabilirdik. İlk senemizde güzel işler başardık Geçen sezonun verdiği hazla EuroCup’tan gelen teklifi tereddüt etmeden kabul ettik. Pandeminin Bu kadar uzun süreceğini tahmin etmemiştik sezona iyi başlasak da Avrupa’da aldığımız sonuçlar bizi üzdü. Bursaspor taraftarıyla varolan bir kulüp bunu bir kez daha anladık. Avrupa’da taraftarımız olsaydı çoğu maçı çevirebilirdik. Taraftar bizim itici gücümüz. Onlarla bu kadar başarı yakaladık. Bu sene Avrupa’dan dolayı türbülans yaşadık. Bu türbülansta bizi destekeleyen ve bu durumdan çıkmamızı sağlayan taraftarımız bu sene yok. Onların olmaması bizi çok etkiledi.” dedi.

HEDEFİMİZ PLAY-OFF

Sezonu Tutku Açık ile başlamıştık ancak işler beklediğimiz gibi gitmedi. Frutti Extra Bursaspor olarak her zaman bir hedefimiz var. Bizim sezon başındaki hedeflerimiz gelirlerimiz arasında taraftarın bize sağlayacağı gelirler ile reklam gelirleri vardı. Bütçemiz yaklaşık 10-11 milyon ₺ gibi bir rakam da olsa 3-3,5 milyon ₺ gibi bir stopaj giderimiz oluyor. Bu bütçede taraftar geliri büyük katkısı olacaktı. Formada sponsor alanlarımızda boşluklar var. Uludağ İçecek sağolsun bize destek oluyor. Reklam ve stopaj iadeleri üst seviyedeydi sezon başı bütçe belirlemesinde. Pandemi nedeniyle stopaj iadesi kaldırıldı. Bütçemiz 10 11 milyon var. 3 3,5 milyon stopaj giderimiz var. Bu çok büyük kar eden şirketlerin ödemesi bile zorken bizim gibi kamu yararına spor kulüplerinin bunun altında kalkması mümkün değil. Devletimizden bu konuda bir yardım bekliyoruz. Bizim hedefimiz mali disiplini yakalayıp ligde başarılı olmaktır. Sportif başarı olsa bile kapanan çok kulüpler oldu. Bu sene hedefimiz mali anlamda rahat olup ligi play-off bandında bitirmektir. Ben yeni baş antrenörümüz Dusan Alimpijevic‘e takımımıza katıldığı için hoşgeldin diyorum.

Dusan Alimpijevic ise şöyle konuştu “Ben buraya başarılı olmaya geldim. Bana güvenen başkanımız ve sponsorumuz Uludağ İçecek‘e çok teşekkür ederim. Bu kulübün çok güzel bir organizasyonu olduğunu söyleyebilirim. Böyle bir tesis için de teşekkür ediyorum. Adaptasyon sürecimi çabuk atlatmam adına herkes sıcakkanlı yaklaştı. Taraftar önemli bunun bilincindeyim. Beklentilerin farkındayım. Aralık ayında zorlu bir fikstür var 3 günde bir maç oynayacağız. Bahanemiz yok. Cevap vereceğimiz yer basketbol sahası bunun dışında konuşacağımız bir yer yok. Bursaspor benim için yabancı değil. Dersime çalıştım. Bir kulüple anlaşmadan önce araştırma yapmak gerekiyor. Buraya gelmeden önce de Eurocup maçlarını da izliyordum. Diğer Türk takımlarını da biliyorum.

KADROMUZ GELİŞMEYE AÇIK

“Şimdi transfer için doğru zaman değil. Doğru oyuncuyu şu anda bulmak kolay değil. İyi oyuncu olması önemli. Avrupalı, Türk, Sırp yada Amerikalı çok önemli değil. Takım kimyası benim için çok önemli. İyi atmosfer olursa iyi sonuçlar gelir. Pozitif yaklaşımı gelişmeye açık her şeyini sahaya sunan, kulübün yapısına sahip çıkan oyuncularla çalışmak isterim. Bunlar benim için önemli. Sezon ortasında geldim ama hiç bir şey için geç değil. Her şeyi ortaya koymak için elimden geleni yapacağım. İlk izlenimim çok iyi bir kadroya sahip takım. Hücum anlamında yetenekli potansiyelli bir takım savunma anlamında çok yol katetmeliyiz. Ciddi ligde oynadığımız için oyunun iki tarafına da dikkat etmeliyiz. Gelişmeye açık bir takım. Ne yazık ki önümüzdeki engellerden birisi aralık ayında çok maç yapacak olmamız. Afyon maçına kadar olan süreci lehimize çevirmeye çalışacağız.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı