Frutti Extra Bursaspor

Bursaspor, Dusan Alimpijevic ile sözleşme yineledi

Bursaspor Basketbol Derneği Başkanı Sezer Sezgin bugün Barış Spor Salonun'da Baş Antrenör Dusan Alimpijevic ile üç yıllık yeni sözleşme imzaladı.

Sezonun son maçını oynayacaklarını ifade eden Sezer Sezin “Takım kaptanımız Ender Arslan‘ın Frutti Extra Bursaspor forması altında basketbolu bırakması bizim için gurur verici. Genel Menajerimiz Nedim Yücel ve yönetim kurulumuz ile yaptığımız istişare sonucunda ortak aldığımız bir kararlara Koçumuz Dusan Alimpijevic ile üç yıllık sözleşme imzaladık. Kendisi sezon ortasında takıma katılmasına rağmen bizim kimyamız ve Bursaspor camiası ile uyuştu. Uzun vadede planlamalarımız var. Bu sene Eurocup‘ta oynamak bizim için çok zor oldu. Pandemi bitmeden bizler Avrupa kupalarına katılma konusunu teknik ekip ve yönetim ile değerlendiririz ancak taraftarlı olacaksa ben şahsen kesinlikle oynamak isterim.” dedi.

Sözlerine Türkçe Merhaba “diyerek başlayan Dusan Alimpijevic “Başkanımız, genel menajerimize, sponsorlarımıza ve Bursasporlu taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Bizim sezon içinde doğru yolu bulmamızda çok yardımcı oldular. Ben buraya geldiğimde bir şeyleri değiştirmek için istediğimi açıklamıştım. Yine aynı hedefle bir şeyler kazanmak, değiştirmek için çalışacağız. Biz tüm takım, staff ve yönetimle başarılı olduk. Eurocup maçlarında galip gelmek çok önemliydi. Bu galibiyetlerde takımın başında bulunmak benim adıma gurur vericiydi. Eurocup‘ta az galibiyetimiz vardı. Kötü dönemler geçirdik ama 7 Ocak tarihindetakım olarak coronavirüs’ten kurtularak daha rahat bir lig sonu getirdik. Bu kulüpte herkes çok ciddi bir çalışma içinde ve sezon bitmeden benimle sözleşme yineliyorlar. Ben bu şehirde ve kulüpte olmaktan dolayı çok mutluyum. Büyük hedefler için çalışmaya devam edeceğiz. Kesinlikle şunu söylemek isterim ki, Bursaspor taraftarı ile salonda bir arada olmak istiyorum. Bursaspor‘un çok ciddi hedefleri var ve bunu oldukça açık bir şekilde anlaşılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Gelecek sezonun kadro yapılanması konusunda “Ciddi bir kulüp olarak bu konuda çalışmalarımız var. Öncelikle takımda kalacak oyuncular ile ilgili bir netleştirme yapmamız gerekiyor. Sizler de hak verirsiniz ki şu aşamada isim vermek doğru olmaz.” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı