Bursaspor İnfo Yatırım

Bursaspor Beşiktaş’ı farklı geçti! 98-87

Avrupa Kupalarına katılmayı hedefleyen Frutti Extra Bursaspor play-off sıralamasındaki rakiplerinden Beşiktaş Sompo Sigorta’yı mağlup etti.

Nilüfer Tofaş Spor Salonu‘nunda oynanan karşılaşmada Frutti Extra Bursaspor karonavirüs nedeniyle seyirci desteğinden yoksun çıktı.

Maça başlayan yeşil-beyazlı takım olurken ilk sayıyı ise konuk ekip Ömer Al‘ın 3 sayılık basketi ile buldu. Frutti Extra Bursaspor adına ilk sayıyı ise Gabriel Olaseni kaydetti.

Can Maxim Mutaf‘ın 6,39’da üç sayılık basketi ile skor 07-10 ile geçildi. 4,45’de konuk ekip 10-15 öndeyken Serkan Erdoğan mola aldı. Molanın ardından Gian Clavell‘in iki sayısı ile fark 3 sayıya düştü. Hücumdan boş dönen Beşiktaş‘a cezayı Clavell kesti ve farkı bir sayıya düşürdü (14-15). İlk çeyreğin son hücumunda Ender Arslan‘ın iki sayılık basketi ve bir faul atışı ile ilk periyodu Beşiktaş Sompo Sigorta 19-24 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Chris Jones‘un üç sayılık basketi ile skor bulan yeşil-beyazlı takım önce Ender Arslan‘ın üç sayılık basketiyle farkı önce üç sayıya, Beşiktaş‘ın hücumdan boş denmesiyle de Gerald Robinson‘un turnikesiyle bir sayıya (27-28) düşürdü. Dakikalar 5,24’ü gösterdiğinde konuk ekip 7 sayı farkla 27-34 önde geçti. Bursaspor yaklaşık 4 dakikalık süre içinde potayı döverken çemberden geçmeyen toplar nedeniyle sayı bulamadı. Yeşil-beyazlılar uzun bir sürenin ardından Gabriel Olaseni ile pota altından sayı buldu. 1,48’de maçın en farklı skorunu siyah-beyazlı takım 11 sayı ile yakaladı 31-42. Clavell ve Chris Jones’un basketleri farkı 36 saniye kala eritti (36-42). Beşiktaş Sompo Sigorta devreye 39-47 önde girdi.

Bursaspor üçüncü çeyreğe Gabriel Olaseni‘nin iki sayılık basketi ile başladı. Olaseni 3. çeyreğin iki dakikalık diliminde Bursaspor adına tüm sayılarını (8 sayı) atan isim oldu. Yeşil-beyazlılar etkili oynadığı bu çeyrekte 2,55 dakikaya 56-61 geride girdi. 1,29’da Chris Jones ile 63-61 öne geçen Frutti Extra Bursaspor  son çeyreğe  67-66 önde girdi.

Final periyoduna Beşiktaş Sompo Sigorta Oğuz Savaş’ın serbest atışından sayı üretemedi. Karşı hücumda Gerald’ın turnikesi, ardından 3 sayılık basketiyle Frutti Extra Bursaspor 32. Dakikada farkı 6 sayıya (72-66) çıkardı. Cristopher ve Ömer Utku’nun karşılıklı üçlükleriyle 33. Dakika 76-71 geçildi.  34. Dakikada Cristopher’in hücumun son saniyesindeki basketiyle fark 10 sayıya (81-71) çıktı. Beşiktaş Sompo Sigorta Durusic’in basketiyle farkı tek hanelere indirdi: 81-73 Karşı hücumda Gabriel Oleseni’nin basketiyle fark yeniden 10 sayıya çıktı. 37. Dakikada yeşil beyazlıların hücumunda Perry Jones’un top kaybını Beşiktaş Gotcher ile sayıya çevirince fark 10 sayıya (85-75) indi.  Perry Jones maçtaki ilk basketini 38. Dakikada attı ve fark yeniden 12 sayıya çıktı: 87-75  Kaçırılan dört serbest atış sonrasında Frutti Extra Bursaspor, Cristopher Jones ile skor 91-87 yaptı. Son dakika içerisinde Frutti Extra Bursasphor temposunu düşürdü. Gean Lopez’in üçlüğü ile maçı garantiledi: 98-87. Siyah beyazlılar son hücumu yapmayınca yeşil beyazlılar önemli bir galibiyet alarak play-off yolunda şansını sürdürdü.

Salon: Nilüfer Tofaş Spor Salonu

Hakemler: Yener Yılmaz, Altuğ Köselerli, Hüseyin Çelik

Frutti Extra Bursaspor: Gabriel Olaseni, Tevfik Akdamar, Chris Jones, Perry Jones, Gian Clavell, Ender Arslan, Gerald Robinson, Mete Tekçevik, Dusan Cantekin, Evren Büker, Tuğberk Gedikli, Can Maxim Mutaf

Beşiktaş Sompo Sigorta: T Gotcher, S Güngörü, Ömer Al, C Turgut, B Batuk, C Kayabaşı, U Yurttaş, B Yıldızlı, O Savaş, K Onkardeş, T Deliktaş, N Durusic

1.Çeyrek: Frutti Extra Bursaspor 19-24 Beşiktaş Sompo Sigorta

Devre: Frutti Extra Bursaspor 39-47 Beşiktaş Sompo Sigorta

3.Çeyrek: Frutti Extra Bursaspor 67-66 Beşiktaş Sompo Sigorta

5 Faul Alan: 36. 48 Oğuz Savaş (Beşiktaş Sompo Sigorta)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı