Frutti Extra Bursaspor

Bursaspor 77- 62 Pınar Karşıyaka

Gençler Basketbol Ligi B Grubu’nda ilk altıya girme şansını yitiren iki takımın mücadelesinde Bursaspor, Pınar Karşıyaka’yı Atatürk Spor Sarayı’nda konuk etti. Yeşil beyazlılar rakibini 15 sayılık farkla 77-62 yenerek sezonu galibiyetle noktaladı.

İlk periyoda iyi başlayan Bursaspor, rakibinin boş hücumları sonrasında yaptığı hızlı hücumlar ve isabetli dış şutlarla arayı giderek açtı. Ahmet Hüsnü Koç, Oğuzhan ve Baha’nın basketleriyle üstünlüğü elinde bulunduran yeşil beyazlılar bu bölümü 10 sayılık üstünlükle 24-14 önde kapadı.

İkinci çeyrekte Pınar Karşıyaka etkili oldu. Asım Gutic’in isabetli dış şutları sonrasında 14 sayılık fark erimeye başladı. Ancak Bursaspor, zaman zaman isabetli şutlarıyla farkın kapanmasına izin vermedi. Pınar Karşıyaka bu çeyreği 20-18 önde kapatmasına karşın, yeşil beyazlılar soyunma odasına 8 sayılık üstünlükle 42-24 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte her iki takım rahat bir oyun ortaya koydu. Çok az sayıdaki taraftarlar ise zevkli ve çekişmeli bir maç izledi. Bu bölümde Bursaspor Beray Taşer, Oğuzhan Mete Tekçevik ile bulduğu sayılarla arayı giderek açtı. Son 2 dakikaya 10 sayılık üstünlükle 59-49 giren Bursaspor, final bölümünü 62-49 önde girdi.

Dördünce çeyrekte her iki takım iyi savunma yapınca sayı üretmekte zorlandılar. Bursaspor, 35. dakikada 69-56 önde geçti. Savunmanın yanı sıra hızlı hücumlarda yapan Bursaspor 37. Dakikada 72-56 önde girdi. Temposunu düşürmeyen yeşil beyazlılar son iki dakikaya 75-61 önde girdi ve mücadeleyi 77-62 kazanarak sezonu galibiyetle noktaladı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı