Bursaspor İnfo Yatırım

BASKED’ten Alimpijevic tepkisi!

Profesyonel Basketbolcular Derneği yaptığı açıklama ile Dusan Alimpijevic’in Bursaspor İnfo Yatırım benchine karşı yaptığı hareketi kınadı.

BASKED‘in açıklaması şöyle;

Profesyonel Basketbolcular Derneği olarak;

Basketbol Süper Ligi‘nde oynayan ve oynamış sporcuların haklarını korumak, kariyerleri ve emeklilikleri boyunca onlara destek olmak, sorunlarına çözümler üretmek ve sorumlu oldukları her alanda seslerini daha gür bir şekilde duyurmak kurulduğumuz ilk günden beri en büyük amacımız.
Bu amaç ve üstümüze aldığımız sorumluluk bilinciyle, kamuoyunu 2023-2024 sezonunun başlarında olduğu gibi son günlerde de meşgul eden, ligimizin değerli kulüplerinde başantrenör görevini üstlenmiş Dusan Alimpijevic‘in spora ve spor insanına yakışmayan hareketleri konuyu takip eden herkes için tartışmaya bile gerek duyulmayacak acı bir gerçek haline gelmiştir.

Ülke basketbolumuza zarar veren açıklamaları ve davranışları için kuru bir özrü bile fazla gören Dusan Alimpijevic’in kamuoyunun malumu olan rahatsız edici hareketlerinin yanı sıra, Basketbol Süper Ligi‘nde mücadele eden değerli bir dernek üyemize önce telefonla arayarak sinkaflı hakarette bulunduğunu, sonu fiziki şiddeti ima eden tehditler savurduğunu ardından bir karşılaşma sırasında da bu telefon görüşmesine atıfta bulunarak hakaretlerine devam ettiğini büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı ile paylaşmak zorunda kalıyoruz.

Ne rakibine ne de sporculara saygı duyan, yaşadığı ülkenin ahlaki normlarını hiçe sayan Dusan Alimpijeviç, ne ilk ne de son olan hakaretlerini ve tehditlerini sadece basketbolcumuza değil tüm basketbol camiasına karşı yapmıştır.

Bu yaşananlar sonrasında değerli üyemiz, Türkiye Basketbol Federasyonu‘na Dusan Alimpijevic‘in kendisine ettiği hakaretler ve tehditlerle alakalı dilekçe vererek şikayette bulunmuştur. BASKED olarak konunun takipçisi olduğumuzun, Türk basketboluna zarar verecek en küçük bir hamlenin bile karşısında duracağımızın herkes tarafından bilinmesini isteriz.

Sportif erdemden nasibini zerre kadar almamış bu şahsın yaptığı hareketlerin cezasız kalmaması gerektiğine inanıyor, basketbolumuzun konuyla ilgili kıymetli paydaşlarının sporun temel değerlerine uygun adımlar atacaklarını temenni ediyoruz.

Kamuoyuna ve değerli basketbol ailesine saygıyla duyurulur.

BASKED Yönetim Kurulu

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı