Bursaspor İnfo Yatırım

Afyon Belediyesi 76-70 Bursaspor

Bursaspor deplasmanda oynadığı Afyon Belediyesi HDI Sigorta karşısında yeni hocasıyla ilk maçında galip gelemedi.

Maça Malik Newman‘ın dış atış isabetleriyle başlayan Bursaspor 8-1’lik seri yakaladı. Sonrasında hücumda etkinliğini hiç kaybetmeyen Bursaspor skoru yukarı taşımaya devam etti. Aradığı atışları bulmaya başlayan Afyon da partiye katılınca televizyon molası ancak 7. dakikada 19-11’ken gelebildi. Çeyreğin sonunda Oğuz ile çok etkili olan Frutti Extra Bursaspor ilk çeyreği 27-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe sıkı savunmayla başlayan Afyon ilk 3.5 dakikada yeşil-beyazlı takıma sayı imkanı tanımadı. Toplamda 15-3’lük seriyi 6 dakikaya yayan ege temsilcisi skorda 34-30 öne fırladı. Çeyreğin son bölümünde biraz toparlanan Bursaspor üretimi kenardan gelen oyuncularıyla sağladı. Çeyrek sonundaki 7-0’lık seriyle devre arasına Bursaspor 39-37 önde girdi.

İkinci yarıya fırtına gibi girdi Afyon Belediye. 3 üçlük ve bir serbest atışla 10-1’lik seri skor üstünlüğünü yeniden ege temsilcisine taşıdı. Rakibin hücumlarını durduran ve 4 dakikada sadece 2 sayıya imkan veren Bursaspor oyuna tutundu. Yine de çeyrek sonunu daha iyi oynayan Afyon Belediyesi son çeyreğe 59-54’lük üstünlük ile gitti.

Son çeyreğe iyi giren taraf Frutti Extra Bursaspor oldu. İlk 4 dakikada sayı yemeyip 8 sayı üreten Bursaspor bir anda skorda da öne fırladı. Sonrasında ise Chris Wright‘tan gelen şahsi 8-0’lık seri maça damgasını vurdu. En kritik yerde gelen bu seriyle Afyon 5 sayı farkla öne geçti. Rakibini bir türlü durduramayan Bursaspor serinin 15-0’a ulaşmasına engel olamadı. Malik Newman bu duruma itiraz eden isim olsa da süre artık Frutti Extra Bursaspor‘un en büyük düşmanı olmuştu. Maçın son bölümünde farkı eritme çalışmaları sadece skoru belirledi. Afyon Belediyesi karşılaşmadan 76-70 galip ayrıldı.

HDI Sigorta Afyon Belediyespor’da Francisco Saldivar 23, Christopher Wright 15 ve Paul Macura 14 sayıyla oynadı.

Frutti Extra Bursaspor‘da ise Malik Newman 23, Oğuz Savaş 13 ve Kenneth Kadji 11 sayıyla mücadeleyi noktaladı.

Salon: Prof. Dr. Veysel Eroğlu

Hakemler: Serkan Emlek, Erşan Kartal, Musa Kazım Çetin

HDI Sigorta Afyon Belediyespor: Sinan Sağlam, Wright 15, Saldivar 23, Kairys 3, Leissner 9, Macura 14, Berke Aygündüz, Harun Apaydın 3, Akif Egemen Güven 9

Frutti Extra Bursaspor: Munford 8, Jones 4, Newman 23, Can Maxim Mutaf 3, Kadji 11, Ömer Can İlyasoğlu, Tefik Akdamar, Birkan Batuk 3, Oğuz Savaş 13, Metin Türen 5

1.Periyot: 19-27

Devre: 37-39

3.Periyot: 59-54

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı