Bursaspor İnfo Yatırım

2019 Spor Ödülü Sezer Sezgin’in!

Frutti Extra Bursaspor Basketbol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin 2019 Yılı Spor Ödülü'nü kazandı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği‘nin düzenlediği 30. Yıl Ödüllerinin spor alanındaki ödülünü Frutti Extra Bursaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin alacak.

ÇGD‘nin ödül ile ilgili açıklaması şöyle:

ÇGD BURSA 2019 SPOR ÖDÜLÜ – BURSASPOR BASKETBOL A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEZER SEZGİN

Bursalı iş insanı Sezer Sezgin, Bursaspor Basketbol Şubesi’ni son 5 yılda adeta yeniden inşa ederek Bursa’daki salon sporu kültürüne büyük katkılar sundu. 2011-2013, 2014-2015 ve 2015-2019 yılları arasında 3 farklı başkanlık döneminde yöneticilik yapan Sezgin’in Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlayan serüveni, son 1.5 yıldır da Bursaspor’da Basketbol Şubesi’nin Başkanlığına kadar uzandı. 19 Ekim 2014 tarihinde Sezer Sezgin önderliğinde 3. Lig’de ilk maçına çıkan Bursaspor Basketbol Takımı, 5 sezon içerisinde yaşadığı şampiyonluklar tarihinde ilk kez Süper Lige yükseldi.

Özellikle bu süreçte taraftarların da büyük saygısını kazanan Sezer Sezgin, en büyük amacının Uludağ firmasının da desteğiyle şu anki adı Frutti Ekstra Bursaspor, olan Yeşil beyazlıları Avrupa Arenası’na taşımak olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Sezer Sezgin, Bursaspor Basketbol takımını yaşatma adına verdiği mücadele nedeniyle ÇGD BURSA 2019 SPOR ÖDÜLÜ’NÜN sahibi oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı