Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Uludağ Basketbol’da şok ayrılık!

Uludağ Basketbol Kadın takımının baş antrenörü Tolga Esenci, Mersin deplasmanı öncesinde takımını yüz üstü bırakarak görevini bıraktı.

ING Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Bursa’yı temsil eden Uludağ Basketbol Kulübü’nde geçtiğimiz hafta sonu Mersin’deyapılan Çukurova Basketbol Kulübü Yenişehir Belediye Spor maçı öncesinde baş antrenör krizi yaşandı. Sezon başından bu yana yeşil beyazlılarla birlikte çalışmalara katılan baş antrenör Tolga Esenci, takımın ÇBK Yenişehir Belediyesi, Avrupa Kupası’nda İsrail deplasmanı, ardından Fenerbahçe ile yapılacak kritik hafta öncesinde bir anda görevinden ‘Kendimi yetersiz buluyorum’ diyerek ayrılması şaşkınlık yarattı.

Uludağ Basketbol Kulübü Başkanı Berk Aladağ, “Mersin deplasmanına gitmeden önce Baş antrenörümüz Tolga Esenci, geldi ve takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Kendisini yetersiz gördüğünü, Bursa’ya alışamadığını belirtti. Biz ise yönetim olarak birlikte yola çıktığımızı ve kritik maçların olduğu bir hafta öncesinde ÇBK Yenişehir, İsrail Avrupa Kupası ve Fenerbahçe maçı öncesinde iyi olmayacağını söyledik. Ama hocamız ikna olmadı. Yeni arayış içerisindeyiz” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı