Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Uludağ Basketbol elinden kaçırdı

Kadınlar Avrupa Kupası, ikinci yarının ilk mücadelesinde Bursa temsilcisi Uludağ Basketbol, Ankara’da Nesibe Aydın’a 74-72 yenilirken, ikinci tur şansını ise kaybetti.

TOOB Etü Salonu’nda oynanan mücadelede sakatlarının dönmesiyle birlikte başa baş bir oyun ortaya koyan Uludağ Basketbol ilk bölümü 3 sayı farkla (22-19) geride tamamladı.

İkinci bölümde Emme Canon ile sayı üreten Uludağ’ın Perileri rakibini yakaladı ve soyunma odasına 1 sayılık üstünlükle 30-31 önde gitti.

Üçüncü bölümde Özellikle Emma Cannon pota altında etkili oyunca Uludağ Basketbol farkı 9 sayıya kadar çıkartmayı başardı ve final bölümünü 45-54 önde girdi. Son bölümde Chelsea Nelson ve Jessica Thomas ile basketbol bulan Nesibe Aydın son 10 saniyeye73-70 önde girdi. Uludağ’ın Perileri Özge Kavurmacıoğlu’nun basketiyle umutlansa da taktik faul sonrası maçı 74-72 kaybetti.


SALON: TOBB Etü
HAKEMLER: Alija Frevski (K. Makedonya), Natasa Dragojeviç (Karadağ), Gilbert Hoxha (Arnavutluk)
NESİBE AYDIN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ: Feride Akalan 21, Gülşah Duman 7, Chelson Nelson 25, Jessica Thomas 8, Derin Yaya 9, Umo Diallo 4, Elif Emirtekin 0, İlayda Güner 0, Duygu Özen 0
BURSA ULUDAĞ BASKETBOL: Emma Cannon 23, Claudio Cuic 14, Jazmine Davis 12, Özfge Kavurmacıoğlu 10, Gizem Uca 1, Deniz Çolakoğlu 2, İlsu Darıcıoğlu 0, Meryem Gültekin 3, Gonca Karataş 0, Ferda Yıldız 5
1.PERİYOT:22-19 Nesibe Aydın
DEVRE: 30-31 Uludağ Basketbol
3.PERİYOT: 45-54 Uludağ Basketbol

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı