Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Olmadı be Uludağ Basket!

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde alt sıralı ilgilendiren haftanın önemli karşılaşmasında Uludağ Basketbol, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi Salonu’nda bu sezon lige yükselen Rize Belediyespor’u konuk etti.

Uludağın Perileri mücadeleyi 82-85 kaybederek üst sıralara yaklaşma yolunda büyük yara aldı.

İlk bölüme Rize Belediyesi etkili başladı Benson ve Asiye Özmedemir ile 2.dakikada öne geçti. Uludağ Basketbol 2. Dakikada Carter ve Özge’nin basketleriyle maçta ilk kez 6-5 öne geçti. Uludağ’ın basit top kayıplarını değerlendiren Rize Belediyespor hızlı hücumlarla arayı giderek açtı ve ilk bölümü 12 sayılık üstünlükle 15-27 önde tamamladı.İkinci bölümde etkili olan konuk takımdı ve 12.dakikada farkı 14 sayıya (18-32) çıkarttı.Uludağ’ın top kayıpları devam edince Rize Belediyespor Morgan, Sümeyya Özcan’ın üçlükleriyle farkı 18. Dakikada 20 sayıya çıkarttı. Uludağ Basketbol Özge ve Flukler ile bulduğu sayılarla soyunma odasına 15 sayı 35-50 geride girdi. Üçüncü bölümde farkı giderek eriten Uludağ basketbol final bölümüne 58-69 geride girdi. Son bölümde rakibini yakalayan Uludağ Basketbol, farkı 2 sayıya kadar indirmesine rağmen bu hücumları değerlendiremeyince sahadan 82-85 yenik ayrılırken ikinci yarıdaki ikinci yenilgisini almış oldu.


SALON: Naim Süleymanoğlu

HAKEMLER: Mehmet Şahin, Sertan Kırklar, Safa Halit Çakır

ULUDAĞ BASKETBOL: Mikayla Denalig Pivec 14, Gizem Mürüvet Uca 7, Chennedy Nicole Brown 11, Gonca Karataş 2, Özge Kavurmacıoğlu 23, İlsu Darıcıoğlu 4, Ferda Yıldız 8, Channon Tiara Fluker 13

RİZE BELEDİYESPOR: Niray Sena Aral 4, Jaelyn Chiristina Brown 17, İsra Kopuz 0, Kolby Brennan Morgan 17, Deniz Üstün 3, Arzu Asiye Özdemir 17, Marie Elise Benson 23, Sümeyya Özcan 4

1.PERİYOT: 15-27 Rize Belediye

DEVRE: 35-50 Rize Belediye

3.PERİYOT:58-69 Rize Belediye

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı