Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Galatasaray 61-55 Bursa Uludağ Basketbol

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Uludağ Basketbol, İstanbul’da ligin iddialı takımlarından Galatasaray ile Florya Metin Oktay Tesisleri içerisindeki salonda hazırlık karşılaşması yaptı.

Sakatlığı henüz tam olarak geçmeyen Rumen oyuncu Claudia Pop Cuic’in yer almadığı Uludağ Basketbol Galatasaray karşısında iki yabancısıyla mücadele etmek zorunda kaldı.

Bursa Uludağ Basketbol, daha önce İstanbul’da oynadığı hazırlık karşılaşmasında yerli oyuncularıyla mücadele ettiği maçta Beşiktaş’a 61-55 yenilmekten kurtulamamıştı.

Florya Metin Oktay Tesisleri içerisindeki salonda yapılan mücadele tribün olmaması nedeniyle taraftara kapalı olarak gerçekleşti. Galatasaray karşısında Uludağ Basketbol maça 4-0 ile başladı. Ancak daha sonra eve sahibi takım Işıl Alben, Aije Jurjane’nin dış şutlarıyla üstünlüğü yakaladı ve ilk bölümü önde kaadı. İkinci bölümde dış şutlar bulan sarı kırmızılılar karşısında Uludağ Basketbol, Ferda Yıldız, Elizabeth Davis ile bulduğu basketlerle bir ara 17 sayıya açılan farkı eritmeyi başardı ve soyunma odasına 35-30 geride girdi.

Üçüncü bölüme Emma Canon’un basketleriyle başlayan Uludağ Basketler skoru 38-34 yaptı. Galatasaray pota altında Aija Jurjeva ile bulduğu sayılarla farkın daha da azalmasına izin vermeyince 25. Dakika 42-37 geçildi. Miray Balotu’nun üçlüğü ile Galatasaray son dakikaya 53-43 önde girdi ve bölümü 55-44 önde tamamladı. Final bölümü Davis ve Işıl Alben’in karşılıklı basketleriyle başladı. 35. Dakikayı sarı kırmızılılar 59-51 önde geçti. 38. Dakikada İlsu Darıcıoğlu’nun basketiyle farkı bir kez daha 5 sayıya (61-56) indi. Ancak ev sahibi takım mücadeleyi Işıl Alben’in basketiyle 67-58 kazandı.


SALON: Florya

HAKEMLER: Yücel Çilingir, Kerem Yılmaz, Fatma Öztürk

GALATASARAY: Kamile Nacikate 4, Simge Tokmak 3, Miray Balotu 8, Merve Uygül 2, Pelin Derya Bilgiç 8, İşıl Alben 19, Aija Jurjeva 12,  İeva Pulvere 4 Devran Tanaçan 0, Arife Can Vardar 2, Berna Şahin 2, Meltem Yıldızhan 3
BURSA ULUDAĞ BASKETBOL: Maria Meryemgül Tekin 0, Jazmine Elizabeth Davis 14, Gizem Mürvet Uca 0, Gonca Karataş 6, Özge Kavurmacıoğlu 4, İlsu Darıcıoğlu 6, Ferda Yıldız 8, Emma Canon 20

1.PERİYOT: 25-15 Galatasaray

DEVRE: 35-30 Galatasaray

3.PERİYOT: 55-44 Galatasaray

5 FAUL ALAN: YOK

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı