Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Büyükşehir lige tutundu: 83-54

Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde üst sıralarda kalmak isteyen Bursa Büyükşehir Belediyespor, kötü gidişini Mersin Üniversitesi’ni 83-54 yenerek hem kötü gidişini durdurdu, hem de üst gruptan kopmamış oldu.

Rakibi karşısında ilk periyoda iyi başlayan Bursa Büyükşehir, sonrasında Meliha ve Sevgi ile 1. dakikada 3-5 geride kaldı. 5. dakikada yeşil-beyazlılar Gülşah’ın isabetli üçlüğü ile 8-8 öne geçti. White, Gülşah İlemnur’un üçlükleriyle Bursa ekibi 8. dakikayı 21-7 önde geçerken, ilk çeyreği de 21-10 önde kapadı.

İkinci çeyrekte etkili olan yine Bursa Büyükşehir’di. Ancak 17. dakikadan itibaren Cohan ve Ayça’nın etkili oyunu ve basketleriyle farkı çift sayılardan düşürdü: 32-24 19. Dakikada Ayça’nın basketiyle Mersin farkı 3 sayıya kadar indirse de Bursa temsilcisi soyunma odasına 38-37 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe müthiş başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, pota altını White ile değerlendirdi ve 25. dakikada farkı giderek açtı: 48-33 28. Dakikada White, Ferda ve Gizem’in basketleriyle ara giderek açıldı ve yeşil-beyazlılar final periyoduna 65-40 gibi 25 sayılık üstünlükle girdi.

Final bölümünde etkili olan Bursa Büyükşehir Belediyespor, Cohan’ın ihraç olmasından sonra rahat bir nefes aldı ve skorda da üstünlüğünü sürdürdü. 35. dakikayı 73-47 önde geçen yeşil-beyazlılar farkı giderek açtı ve maçı 83-54 kazandı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı