Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Bursa Uludağ Basketbol’un hedefi büyük

Bursa’da kadın basketbolunu en üst ligde temsil eden Uludağ Basketbol’un tecrübeli oyuncuları Özge Kavurmacı, Ferda Yıldız ve Gizem Uca, kadın basketboluna ilgi gösterilmesini istedi.

Bursa’da kadın basketbolu son yıllarda en üst düzeyde yapılacak sezonlarından birisine hazırlanıyor. Daha önceki yıllarda Bursa’yı Süper Lig’de kapatılan Yıldırım Belediyespor ve Bursa Büyükşehir Belediyespor takımları temsil etmişti. Büyükşehir’in isim haklarını alan ve adını Bursa Uludağ Basketbol Kulübü olarak açıklayan yeşil beyazlı basketbolcuların Bursalı basketbol severlerden en büyük arzusu, maçlarda tribünlerde kendilerini destekleyecek sporseverlerin olması. Hem lig hem de Avrupa’da başarılı olmak istediklerini belirten üç tecrübeli ismim yeni sezonla ilgili değerlendirmeleri şöyle:

ÖZGE KAVURMACIOĞLU: BAŞARI İSTİYORUZ
“Hedefimiz her zaman yüksek. Sahada kazanmak için mücadele etmek hedefindeyiz. Kendi kişisel başarımda da takım olarak da inşallah bu sezonda çok yukarılarda olmak istiyoruz. Bizler de Bursalı basketbol severleri maçlarımıza bekliyoruz. Bursa’nın bayan basketbolunu biraz daha duyurması, geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Şimdiden çok heyecanlıyız. Güzel başlangıçlar olacağına inanıyorum. Yeni sezonda Türkiye’yi Avrupa kupalarında da temsil edeceğiz. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Sürekli adım adım yükselmek istiyoruz.”

KAPTAN FERDA YILDIZ: GÜZEL SEZON OLACAK
Bursa’da 4. Senem. Bu sene yeni bir oluşumun içerisindeyiz Bursa Uludağ Basketbol olarak. Heyecanlıyız yeni oluşum olduğu için. Öncelikle sakatlıksız ve güzel bir sezon diliyorum bütün takım arkadaşlarıma. Avrupa kupalarında da yer alacağız. Öncelikli hedefimiz ligde iyi sıralarda yer almak. Daha sonra Avrupa’da da istediğimiz başarıyı elde etmek. Bütün Bursa halkını salona davet ediyoruz ve bizi desteğe çağırıyoruz. Şimdiden herkese teşekkür ederim.”

GİZEM UCA: HEDEF DAHA YUKARISI
“Bu sene yeni oluşumun içindeyiz. İsmimiz değişti, Bursa Uludağ Basketbol oldu. Geçen seneki başarılarımızın üzerine koyarak devam etmek istiyoruz. Genel anlamda lig ve Avrupa kupası maçları öncesi tek isteğim ben ve takım arkadaşlarım adına sakatlıksız sezon geçsin. Avrupa kupalarına katılmak büyük başarı bizim için. Hedefimiz gruptan çıkmak, iyi bir başarı sağlamak, tek tek maçları kazanmak istiyoruz. Maçlarımızı Bursa’nın merkezinde Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nda oynayacağız. Bursa basketbol camiasını maçlarımıza bekliyoruz. Onlarla beraber güzel bir atmosferde maç kazanmak çok keyifli oluyor. Bursalı sporseverleri maçlarımıza davet ediyorum.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı