Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Bursa Uludağ Basketbol medyayla buluştu

Başkan Berk Aladağ, baş antrenör Tolga Esenci ve oyuncular, tüm Bursalı basketbol severleri Pazar günü 13.00’de oynanacak Hatay Büyükşehir Belediye maçına davet etti.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil edecek olan Uludağ Basketbol Kulübü, bugün yapılan çalışma öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bursa’yı hem ligde hem de Avrupa’da temsil edecek olan Uludağ Basketbol Kulübü, pazar günü sahasında saat 13.00’de oynanacak olan Hatay Büyükşehir Belediyespor mücadelesiyle lig maratonunun startını verecek.

 

ALADAĞ DESTEK İSTEDİ

Başkan Berk Aladağ, “Bursa Büyükşehir Belediyespor’un isim hakkını aldık. Kulüp olarak yeni bir oluşum içerisindeyiz. Pazar günü Kadınlar Süper Ligi’ndeki ilk maçımıza çıkacağız. Ligimizin deneyimli takımlarından Hatay Büyükşehir Belediyespor takımı konuğumuz oluyor. Yeni bir takım olduğumuz için Bursalılardan, bizleri desteklemelerini bekliyoruz. Taraftarın yanımızda olursa hem lig ,hem de Avrupa’da başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

 

TOLGA ESENCİ UMUTLU

Bursa Uludağ Basketbol Kulübü’nün baş antrenörü Tolga Esenci, yeni sezonla ilgili olarak şunları söyledi:

“Altı haftadır lige hazırlanıyoruz. İyi bbir hazırlık dönemi geçirdiğimizi belirtebilirim. Yeni oluşan takıl olmamız nedeniyle hazırlık karşılaşmaları yaptık. Hatay Büyükşehir Belediyespor mücadelisine özel olarak hazırlandık. Sayı olarak az olsak ta tek olarak takımıma ve oyuncularıma güveniyorum. Tribünlere gelecek sporseverler maç içerisinde bizim itici gücümüz olacaktır.”

 

 

KAVURMACIOĞLU: KAZANMAK İSTİYORUZ

Uludağ Basketbol Kulübü’ne bu sezon katılan tecrübeli oyuncu Özge Kavurmacıoğlu maçla ilgili olarak, “Pazar günü sezon başlıyor. İlk lig mücadelemizi sahamızda Hatay Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağız. Eksiklikler ve sakatlarımıza rağmen sahamızda iyi başlangıç yapmak istiyoruz. Altı haftadır iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Salonumuzdaki ilk maçımıza tüm Bursalı basketbolseveleri bekliyoruz”! şeklinde konuştu.

 

FERDA YILDIZ: GÜZEL BAŞLAMALIYIZ

Uludağ Basketbol Kulübü’nün kaptanı Ferda Yıldız, “Önce Türkiye ligi sonrasında Avrupa’da güzel şeyler yapmak istiyoruz. Tam takım olarak yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik. İstanbul’da ve Kayseri’de turnuvada önemli maçlar oynadık. Lige takım olarak hazırız. Maçlarımızda Bursalı basketbol severleri yanımızda görmek istiyoruz. Çünkü bizler Kadınlar Süper Ligi’nde Bursa’yı temsil eden tek takımız” diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı