Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Bursa Uludağ Basketbol Kulübü hızlı başladı

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol takımının isim hakkını alan Berk Uludağ, yeni sezonda Bursa Uludağ Basketbol Kulübü olarak mücadele edecek.

Kulübün resmen devir teslim töreninin önceki gün gerçekleştiğini vurgulayan Uludağ Basketbol Kulübü Başkanı Berk Aladağ, “Bursa’ya 15 yıl sonra Kadınlar Basketbol Süper Ligi heyecanı yaşatan ve 2021-2022 sezonunda Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde başarıyla temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’ne desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bursa Uludağ Basketbol olarak 2022-2023 sezonunda Bursa’yı Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil edebilmek adına gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Bursa’mıza yakışır bir mücadele sergileyip, kadın basketboluna katkı sağlayabilmek adına var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Kadro yapılanması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Berk Aladağ, geçtiğimiz sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde forma giyen Rumen oyuncu Cuic, Amerikalı oyuncu Emma Cammon ve Jazmine Davis ile kesin anlaşmaya vardı.

 

 

Bursa temsilcisi, geçtiğimiz sezon yine yeşil beyazlı kulüpte forma giyen bazı yerli oyuncularla temaslarını sürdürüyor.

Bursa temsilci yeni sezonda maçlarını Tofaş Salonu’nda oynama kararı aldı.

Bu arada Uludağ Basketbol Kulübü teknik kadro için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı