Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Bursa Büyükşehir’e yan bakılmıyor!

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin 22. Haftasında Bursa Büyükşehir Belediyespor, İzmir'de Çeşme Basketbol'un konuğu oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyespor ilk periyoda Gülşah’ın serbest atıştan bulduğu sayılarla başladı. Çeşme buna Deniz ile cevap verdi. Sasha ile 2. Dakikada öne geçen yeşil beyazlılar, 4. Dakikada Angel Rizor’un turnike basketiyle ilk kez 4-6 geriye düştü. 5. Dakikada Gizem’in üçlüğü ile Bursa temsilcisi 9-6 öne geçti. Ardından Saynur’un basketiyle ara açılmaya başladı. 7. Dakikayı yeşil beyazlılar Gizem’in basketleriyle 9-15 önde geçti. Son dakikada Gamze Zeren ve Dilek Dedeoğlu’nun isabetli dış şutlarıyla bu bölüme 14-25 önde tamamladı.

İkinci periyotta iki takımda savunmaları aşmakta ve atılan şutlarda isabet bulamadı. İlk basket 12. Dakikada Büyükşehir’den Gamze’den geldi. Karşılıklı basketlerle 15. Dakikada fark 7 sayıya (22-29) indi. Çeşme Basketbol Günesh Denise Karaoğlan ile sayılar bulunca farkı azaltmayı başardı. 16. Dakikada Sasha’nın pota altı basketiyle suskunluğuna son veren yeşil beyazlılar arayı yeniden açmaya baladı ve soyunma odasına 9 sayılık üstünlükle 42-33 önde gitti.

Üçüncü periyotta ilk basket Çeşme Basketbol adına Sevgi Güleç’ten geldi: 35-42 Bursa temsilcisi buna Sasha ile 23. Dakikada cevap verdi: 35-44 Ardından Gülşah’ın dış şutu geldi ve fark 10 sayıya (37-47) çıktı. Çeşme Basketbol’un zaman zaman etkili olduğu bölümlerde Sasha ile sayı bulan lider 26. Dakikayı 39-49 önde geçmeyi başardı. Deniz Üstün ve Günesh Denise Karaoğlan ile üst üste iki basket bulan ev sahibi takım farkı yeniden 6 sayıya (43-49) çekti. Ferda Yıldız, Dilek Dedeoğlu’nun basketleriyle arayı giderek açan yeşil-beyazlılar final periyoduna 13 sayılık üstünlükle 45-58 önde girdi.

Final periyoduna kontrollü başlayan Bursa temsilcisi karşısında Çeşme Basketbol Sevgi Güleç’in dış şutuyla farkı 10 sayıya 48-58 düşürmeyi başardı. 32. Dakikada ev sahibi takım Angel Rizor’un turnikesiyle farkı tek hanelere çekmeyi başardı: 50-58 Ev sahibi takım Günesh Denise Karaoğlan’ın isabetli üçlükleriyle umutlanmasına karşın, Betül Pehlivan Büyükşehir‘i önde taşımayı sürdürdü: 54-62 İki takım üç dakika boyunca sayı üretemedi ve Büyükşehir Sasha ile farkı şeniden 10 sayıya 54-64 çıkarttı. İki takımında sayı üretmekte zorlandığı son bölümde Yağmur Bul’un sahneye çıkmasıyla Bursa Büyükşehir Belediyespor, rakibini 9 sayılık farkla 62-71 yenerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor‘da Sasha 22, Dilek Dedeoğlu ise 10 sayı ile çift hanelere ulaşan isimler oldu. Çeme Basketbol’da ise Angel Rizor 18, Sevgi Güleç 17, Günesh Denise Karaoğlan ise 14 sayıya ulaşırken takımlarını galibiyete taşıyamadılar.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı