Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Bursa Büyükşehir son çeyrekte kazandı 76-73

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin iddialı iki takımının karşı karşıya geldiği mücadelede Bursa Büyükşehir Belediyespor, Antalya 07’yi son çeyrekteki inanılmaz performansı ile 76-73 yenmeyi başardı.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil eden tek takım olan Bursa Büyükşehir Belediyespor, büyük heyecan ve çekişmenin yaşandığı maçta rakibini son periyottaki basketleriyle 76-73 yenmesini bildi. Maça iyi başlayan Bursa Büyükşehir pota altını Sasha Goodlett ile değerlendirirken, konuk takım ise Nirra Fields’in sayılarıyla oyundan kopmadı ve ilk periyodu Büyükşehir 19-18 önde kapadı.

İkinci periyotta yine karılıklı sayılar vardı. Baştan sona hnefes kesen bölümde bir Bursa, bir Antalya temsilcisi öne geçti. Fields’e, Meryem Gültekin’de katkı verince fark açılmadı ve Bursa Büyükşehir Belediyespor son bölümdeki basketleriyle 34-32 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte sahada adeta Antalya ekibi fırtına gibi esti. Hande Kuzu, Meryem Gültekin ve Nirra Fields’in basketleriyle Antalya 07 arayı giderek açtı: 44-60  Bursa Büyükşehir’in tüm çabasına karşın, Antalya temsilcisi final bölümüne 10 sayılık üstünlükle 51-61 önde girdi.

Müthiş heyecan ve çekişmenin yaşandığı bu bölümde son dakikaya girilirken Bursa Büyükşehir Belediyespor Sasha, Ferda, Betül ve Gülşah’ın basketleriyle farkı eritmeyi başarırken 38. dakikada rakibini yakaladı ve Saynur Tozlu’nun serbest atışlarıyla farkı 2 sayıya indirirken, Bitime 1 dakika kala Sasha ile 72-71 öne geçen Bursa Büyükşehir Belediyespor üstünlüğünü sürdürdü ve maçı 76-73 kazandı.


Salon: Şahin Başol

Hakemler: Caner Bahadır, Alper Gökçebal, Fatma Öztürk

Bursa Büyükşehir Belediyespor:  Sasha Goodlett 24, Ferda Yıldız 9, Betül Pehlivan 10, Yağmur Bul 7, Gülşah Çelebi 10, Saynur Tozlu 7, Sanem Gamze Zeren 2, İlemnur Duman 2, Gizem Mürüvvet Uca 5, Binnur Aydoğmuş 0

Antalya 07: Meryem Gültekin 22, Nirra Fields 28, Dilara Tongar 0, Hande Kuzu 17, Gonca Karataş 4, Devran Tanaçan 2, Aslı Çil 0, Bahar Kocaoglu 0

1.Periyot: 19-18 Bursa Büyükşehir

Devre: 34-32 Bursa Büyükşehir

3.Periyot: 51-61 Antalya 07

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı