Bursa Uludağ Basketbol Kulübü

Bursa Büyükşehir Belediyespor 89-46 Yalova VIP

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde üst sıraları zorlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, ilk yarının son iç saha karşılaşmasında Yalova VIP’i etkili hücum performansıyla 89-46 gibi farklı skorla yendi.

Salon: Şahin Başol

Hakemler: Mesut Çınar, Seray Ak, Rahmi Güner

Bursa Büyükşehir Belediyespor: Gizem MürüvetUca (8), Binnur Gülcan Aydoğmuş (3), Ferda Yıldız (8), İlemnur Duman (4), Yağmur Öztürk(3), Melika Bakırcıoğlu (9), Rabia Gülşah Çelebi(9), İlknur Yıldızhan (24), Sudenur Bayrak (2), Jatarie Monaye White (20)

Yalova VIP: İrem Beriş2,  Merve Alkış (0), Merve Usal (11), Ceren Çetin (2), Betül Kafalı (10), Gözde Yürük(7),  Burcu Deniz Balkır (0), Nazlıcan Ölçek (10),Beylem İlba (4)

1.Çeyrek; 22-13 Bursa BB

Devre: 43-27 Bursa BB

3.Çeyrek: 67-38 Bursa BB

 

Rakibi karşısında maça iyi başlayan yeşil beyazlılar 2.  Dakikayı Gizem Uca’nın üçlüğü ve White’ın basketiyle 5-1 önegeçti.5. dakikada farkı kapatan ve sayıları eşitleyen Yalova VIP karşısında Bursa Büyükşehir top kayıpları yaşayınca skor 12-11’e geldi.  Sonrasında isabetli üçlükler atan yeşil beyazlılar Gülşah ve Ferda’nın üçlükleriyle ilk çeyreği 22-13 önde kapadı.

İkinci çeyrekte etkili oyununu sürdüren Bursa Büyükşehir iyi savunma yapınca 13. Dakikada Melike’nin üçlüğü sonrasında farkı 14 sayıya (29-15) çıkardı.  White’ın pota altını iyi değerlendirmesi sonrasında fark giderek açılmaya başladı: 34-15. Baş antrenör Gökhan Aşıcı daha sonra ilk beşini değiştirdi.  18. Dakikayı 41-21 önde geçen yeşil beyazlılar soyunma odasına 43-27 önde geçti.

Üçüncü çeyrekte üstünlük tamamen Bursa Büyükşehir’in eline geçti. Gülşah’ın üçlüklerine, arkadaşları da ayak uydurunca ara giderek açılmaya başladı. Oyunun kontrolünü tamamen eline geçiren yeşil beyazlılar pota altında White, Melike ve İlknur ile sayılar bulunca fark giderek büyüdü ve final çeyreğine yeşil beyazlılar 67-38 önde girmeyi başardı.

Dördüncü çeyreğe Sudenur’un basketiyle başlayan Büyükşehir Belediyespor, İlknur’un basketiyle 32. Dakikayı 71-40 önde geçerken fark 31 sayıya çıktı. Bu çeyrekçe iki takımda sayı bulmakta zorlanınca 34. Dakika 73-42 geçildi. Bursa temsilcisi genç pivotu İlknur Yıldızhan ve Yeni transferi Yağmur Rüzgar’ın üçlüğü ile 36.dakikayı 81-44 önde geçti. 28. Dakikada pota altını çok iyi domine eden genç İlknur ile skor 87-44 oldu.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR

GÜÇLENMEYE DEVAM

 

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde bu sezon üst lige çıkmak isteyen Bursa Büyükşehir Belediyespor kadrosunu güçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Yeşil beyazlıların geçtiğimiz hafta Mersin Üniversite’nden kadrosuna dahil ettiği Yağmur Öztürk ilk maçına çıkarken performansı ile beğeni topladı.

Bursa temsilcisi geçtiğimiz sezon kadroda yer alan ancak bu sezon Yalova VIP’te forma giyen Gözde Yürük ile anlaşmaya vardı. Gözde, devre arasında yeşil beyazlı kadroya katılması bekleniyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı