Genel

Orhun Ene “Daha da gelişmek zorundayız”

A Erkek Milli Takımımızın FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu dördüncü maçında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda Yunanistan’a 76-67’lik skorla mağlup olduğu karşılaşmanın ardından A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene müsabakayı değerlendirdi.

“Öncelikle hepimiz kazanmak istedik. Tabii ki sahada her şey istediğimiz gibi gitmedi. Bu da bizi çok üzdü. İlk maçı kazanmayı daha çok hak etmiştik. Bugün kabul etmek gerekirse biz kazanacak kadar iyi oynamadık. Maçın başında eğer o kolay atışları kaçırmasaydık oyun başka bir atmosfere gidecekti. Maalesef oralarda bir iniş yaşadık ve bu iniş ilk yarı ve üçüncü çeyreğin sonucuna yansıdı. Mazeretlerin arkasına saklanmıyoruz. Kimsenin öyle düşünmesini de istemem. Mağlubiyetle öncelikle biz, sonra oyuncu arkadaşlarımız yüzleşecek. Bu süreçlerde iniş ve çıkışlar yaşanabiliyor. Bu müsabakalarda herkesin istenildiği gibi oynaması kolay değil. Türkiye Kupası’nda 3 maç yapan Shane Larkin ve Melih Mahmutoğlu, üzerine Euroleague ve iki tane Yunanistan maçı oynadığı zaman fizik olarak oyunun sonunda düşüyor.

Bu bizim ilk maçta da başımıza geldi. Belki orada anlatma şansımız olmadı ama o maçta son 1 dakika oynayacak hali kalmadı. Gözü karardı. Biz belki orada enerjiyi yakalamış olsaydık, o maçın sonunda karar verici olarak mutlaka bize faydası olacaktı. Şanssız bir maç kaybettik. Yanlış bir seçim yaptık. Burada yine benzer bir geri dönüş yaptık. Farkı indirdiğimiz dönemde fizik olarak geride olduğumuzu görüyoruz. Sonuç olarak kolay sayı bulamıyoruz. Bugün 3 tane serbest atış attık. Maçın sonunda yorgun olduğumuz için 3-4 top kaybı yaptık. Buralarda biraz daha tecrübesiz bir takımız.

Geçen sene oynadığımız pencerelerde Alperen, Sertaç gibi oyuncularımız vardı. Bugün Şehmus da yoktu. Belki onun enerjisi bize katkı sağlayacaktı. Bu arkadaşlarla daha iyi bir kimya yakalamıştık. Yeni oynayan arkadaşlarımız var. Her gün daha iyi oynayarak toparlanmamız gerekiyor. Atina’da oynadığımız maçtan sonra bu karşılaşmanın daha iyi olması gerekiyordu. Seyircilerimiz için üzgünüz. Ama elimizden gelen konsantrasyonu ve enerjiyi gösterdik. Ama bunlar yetmiyor. Bugün karşımızda iki uzun 35 dakika 40 sayı attı. Oralara gelmek için daha gelişmek zorundayız. İki maçı da aynı seviyede oynayacak durumda değiliz. Bu gerçeği de kabul etmeliyiz.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursabasket şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı